Wyjazd z plecakiem po kolorowej i nie-zwykle różnorodnej Tajlandii, Krainie Uśmiechu podczas hucznych obchodów świąt Loy Krathong i Yi Peng (festiwal światła). W trakcie naszej wyprawy doświadczymy jak Tajowie celebrują te święta, zagłębimy się w tajską kulturę i tradycję, spróbujemy je jak najlepiej zrozumieć i poznać. Świętować będziemy wspólnie z mieszkańcami w Północnej Tajlandii – królestwie gór, kulturowym i historycznym centrum kraju. Odwiedzimy także Tajlandię Południową wraz z jej rajskimi plażami i pięknymi wysepkami. Zobaczymy wspaniałe buddyjskie świątynie, w których unoszą się woń kadzidła i dźwięki mantry. Zanurzymy się w zapachach, smakach, kolorach lokalnych targowisk i aromatycznej tajskiej kuchni. W Parku Narodowym Khao Sok podziwiać będziemy piękno natury i egzotyczne zwierzęta. Wsłuchamy się w odgłosy dżungli i wybierzemy się na spacer przez las deszczowy. Nie zabraknie zwiedzania Miasta Aniołów – głośnego Bangkoku, który nigdy nie zasypia. Odpoczniemy na urokliwych plażach w otoczeniu natury, gdzie zachwycimy się turkusowymi lagunami i okolicznymi wysepkami.

 • Weźmiesz udział w hucznych obchodach 2 lokalnych świąt (festiwal światła)
 • Zasmakujesz kuchni tajskiej w streetfoodowym wydaniu
 • Poznasz trzy oblicza Kraju Uśmiechu – górzystą północ, kulturowe centrum i rajskie południe
 • Odwiedzisz kolorowe, lokalne targowiska
 • Dowiesz się co kryje tajski uśmiech
 • Zgłębisz tajniki Buddyzmu
 • Odpoczniesz na rajskich plażach
 • Nie, nie będziesz przytulać słoni *

* Podróżujemy świadomie: nie uczestniczymy w atrakcjach z wykorzystaniem zwierząt

Poznawanie kultury, lokalne święta
Udział w 2 lokalnych hucznie obchodzonych świętach, tajniki Buddyzmu, miłość do króla, masaż tajski, trzecia płeć, uczta dla zmysłów – aromatyczne jedzenie!
Noclegi w nie-zwykłych miejscach
1 noc w pływających domkach na jeziorze Chiao Lan, klimatyczne guesthouse’y i hotele butikowe!
Zwiedzanie świątyń
Odwiedzimy najważniejsze i najpiękniejsze świątynie kraju z różnych okresów historycznych. Niektóre wpisane na listę UNESCO!
Jedzenie
Najsmaczniejsza kuchnia w regionie (i nie tylko!). Każdego dnia będziemy próbować czegoś nowego korzystając z uroków street-food’u. To właśnie tam kryją się najbardziej intensywne aromaty!
Dzika natura
Najstarsza dżungla świata, egzotyczne zwierzęta i ciekawe rośliny. Potężne wapienne klify, turkusowa woda i widoki zapierające dech w piersiach!
Plażowanie
Błogie lenistwo i relaks w cieniu palm. Odpoczniemy na białych plażach i w otoczeniu natury. Weź maskę do snorkelingu - będzie możliwość podglądania podwodnego świata!

Poznaj Tajlandię z GlobTroperem

Święto Loy Krathong i Yi Peng

Dwa hucznie obchodzone podczas pełni księżyca święta w dwunastym miesiącu tajskiego kalendarza lunarnego. Dla mieszkańców to wyjątkowy czas modlitwy, zadumy i radości, a dla nas jedyne w swoim rodzaju widowisko. Podczas celebracji spławia się na rzece małe tratewki oraz wypuszcza w niebo tysiące płonących lampionów. Obchodom świąt towarzyszą procesje, parady i celebracja w pięknie rozświetlonych świątyniach.

Wyjątkowe targi

Wybierzemy się na jedyne w swoim rodzaju lokalne, tajskie markety – raj dla zmysłów. Odwiedzimy pływające targi, gdzie towary wypełniają nie tylko stoiska, ale też są sprzedawane z wąskich, długich łodzi. Zajrzymy na nie-zwykły targ na torach kolejowych przez który kilka razy dziennie przejeżdża pociąg, a całe wydarzenie to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie.

Bangkok

Dwudziesta pierwsza pod względem wielkości metropolia świata, która potrafi oszołomić i wzbudzić zachwyt już od pierwszych minut pobytu w Azji. Bangkok nigdy nie zasypia. To właśnie tutaj zetkniemy się po raz pierwszy z tajską kulturą, historią, kuchnią i religią.

Ayutthaya

Dawna stolica Tajlandii, Park Archeologiczny w 1991r. wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. To tutaj podziwiać będziemy piękno pozostałości wspaniałych budowli wielkiego Królestwa Ayutthaya. To niesamowite świadectwo historii, gdzie nadal żyje duch dawnej potęgi i świetności Tajlandii.

Chiang Mai

Stolica północy, ważne centrum religijne Krainy Uśmiechu, które wyróżnia się sielankową atmosferą i ciekawą kulturą. To właśnie tutaj zapoznamy się z tajską gościnnością i z tajnikami Buddyzmu, oddamy się masażom i zakupowemu szaleństwu na nocnych targach. Nie zabraknie zwiedzania pięknych świątyń.

Khao Sok

Prawdopodobnie najstarszy las deszczowy na świecie. Ogromna wspaniała dżungla z wielkim pięknym jeziorem w samym środku parku, gdzie oddamy się błogiemu relaksowi na łonie natury. Będziemy mieli możliwość obserwowania dzikich zwierząt i wybierzemy się na wyprawę do dżungli!

Region Krabi

Jeden z najpiękniejszych regionów Krainy Uśmiechu, pełen skał i wapiennych wzniesień. U wybrzeży Krabi zachwycimy się baśniowym pięknem plaż i okolicznych wysepek, błękitnymi lagunami i malowniczymi zatokami. Region słynie z leniwej atmosfery, ciekawych formacji skalnych oraz z życia podwodnego.

Koh Mook

Kameralna, rajska wysepka nazywana Perłową Wyspą, leżąca na uboczu turystycznych szlaków. Znajdziemy tu piękne, spokojne plaże, turkusową wodę i bujną roślinność. Poobserwujemy wyspiarskie życie Tajów i będziemy celebrować chwile relaksując się, spacerując a także korzystając z morskich i słonecznych kąpieli.

Plan wyjazdu

Bangkok Damnoen Saduak, Maeklong Railway Market, Amphawa Ayutthaya Bangkok Trang Koh Mook Ao Nang Khao Sok Krabi Chiang Mai

Tham Lod Cave Pai Chiang Mai Bangkok

Noclegi i wyżywienie

Miejsca noclegowe wybieramy bardzo starannie, są czyste i położone w doskonałej lokalizacji. Śpimy w klimatycznych hotelach 2-3*, korzystamy też z gościny rodzinnych guesthouse’ów oraz hosteli. Podczas pobytu na jeziorze Chiao Lan warunki bardzo podstawowe, skromne, ale super klimatyczne (gwarantujemy, że zapamiętacie tę noc na długo!).

NoclegiRodzaj miejscaWyżywieniePokój
1 noclegHotel 3*1 x śniadaniePokoje 2-osobowe z klimatyzacją i prywatną łazienką
2 noclegiHotel 3* z basenem2 x śniadaniePokoje 2-osobowe z klimatyzacją i prywatną łazienką; basen
1 noclegChaty na jeziorze1 x śniadanie, 2 x obiad, 1 x kolacjaPokoje 2-osobowe z wiatrakiem, łóżka małżeńskie,
wspólna łazienka
5 noclegówGuesthouse2 x śniadaniePokoje 2-4 osobowe z klimatyzacją i prywatną łazienką
3 noclegiHotel 3*3 x śniadaniePokoje 2-3 osobowe z wentylatorem i prywatną łazienką
4 noclegiHotel 2*4 x śniadaniePokoje 2-osobowe z klimatyzacją i prywatną łazienką

Transport

Loty

Warszawa – Chopina

Bangkok – Suvarnabhumi

Pośredniczymy w zakupie biletów lotniczych. Wyszukujemy dla Was najbardziej korzystne cenowo połączenia, z możliwie jak najkrótszymi przesiadkami. Nie pobieramy za to żadnych dodatkowych opłat – płacisz faktyczną cenę biletu. Bilety zakupujemy dla wszystkich razem po potwierdzeniu grupy. Zostaniesz przez nas poinformowany o cenie biletów przed ich zakupem. Z Polski wylatujesz z pozostałymi uczestnikami. Bilet nie jest wliczony w cenę wyjazdu.

Po konsultacji z nami, możesz kupić bilety samodzielnie. Jeśli tylko chcesz, do miejsca docelowego możesz również dotrzeć z innego lotniska.

Transport na miejscu

Na miejscu będziemy podróżować lokalnymi środkami transportu. Riksze, taksówki, lokalne autobusy, łodzie, promy i… własne nogi nam niestraszne. Zabierz wygodne buty i przygotuj się na ciekawe rozmowy z miejscowymi! Lokalne środki transportu zbliżają, i to jak! Przed nami także przejazdy wygodnym, klimatyzowanym prywatnym mini van’em z lokalnym kierowcą. Nie zabraknie też przelotów wewnętrznych dzięki którym zmaksymalizujemy nasz czas na odkrywanie Krainy Uśmiechu.

Koszt wyprawy z GlobTroperem

Cena wyprawy3 490 PLN + 900 USD
Cena biletów lotniczych2 000 PLN

Zasady płatności

I rata

Płatność po dokonaniu zapisu

II rata

Płatność do 7 dni po zakupie biletów lotniczych

III rata

Płatność do 30 dni przed wyprawą

Cena obejmuje

 • Zakwaterowanie podczas całej wyprawy (łącznie 16 noclegów)
 • Częściowe wyżywienie:
  13 śniadań, 2 obiady i kolacja podczas wyprawy na jezioro Chiao Lan (napoje dodatkowo płatne)
 • Trzy przeloty wewnętrzne (z bagażem rejestrowanym do 20 kg): Bangkok-Trang, Krabi-Chiang Mai, Chiang Mai-Bangkok
 • Wszystkie wymienione w planie wyjazdu transfery: taksówki, riksze, pociągi, autobusy, pick-upy, łodzie, promy, prywatny mini van z kierowcą
 • Udział we wszystkich wymienionych w planie atrakcjach
 • Opiekę lokalnego przewodnika podczas całej wyprawy na jezioro Chiao Lan, podczas trekkingu i podczas nocnego spaceru w Parku Narodowym Khao Sok
 • Opiekę doświadczonego, polskojęzycznego pilota, zakochanego w Azji
 • Koszty organizacyjne
 • Ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 100.000 euro, KR 6.000 euro, NNW 15.000 euro, BP 1.000 euro)
 • Rejestrację podróży w systemie Odyseusz
 • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • Pakiet wyprawowy GlobTropera (koszulka, notes, długopis, pocztówki, worek sportowy)

Cena nie obejmuje

 • Przelotu na trasie: Warszawa-Bangkok-Warszawa (Pośredniczymy w zakupie biletów lotniczych. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.)
 • Biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie – możesz zdecydować, które z atrakcji zwiedzasz „od środka”, płacąc za bilet wstępu, a które wolisz pominąć (około 100 USD na cały wyjazd)
 • Atrakcji nieujętych planie lub oznaczonych jako atrakcje dla chętnych/fakultatywne
 • Wydatków własnych
 • Wyżywienia – poza wymienionym jako wliczone w cenę (minimum 170 USD na cały wyjazd)
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego (zakwaterowanie z innym uczestnikiem wyjazdu jest bez dopłaty)

Ważne informacje

 • Jesteś zobowiązany posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski. Paszport powinien mieć przynajmniej 2 puste strony.
 • Obywatele Polski nie potrzebują wizy do Tajlandii, do 30 dni pobytu.
 • Szczepienia – obowiązkowe: brak, zalecane: WZW A, WZW B, dur brzuszny, błonica, tężec, polio, wścieklizna. Więcej informacji o szczepieniach znajdziesz TUTAJ.
 • Minimalna liczba uczestników to 6 osób.
 • Bez dopłat dla singli – Podróżujesz samodzielnie? W GlobTroper nie musisz mieć pary, żeby wyruszyć w świat bez przepłacania. Poznaj ludzi, którzy pasjonują się tym, co Ty. Razem z nimi odkryjesz uroki wyprawy w pełni.
 • Czasami konfiguracja łóżek w Tajlandii jest ograniczona – może się zdarzyć, że zostaniesz zakwaterowany w pokoju z jednym, dużym łóżkiem z innym uczestnikiem wyjazdu tej samej płci. Staramy się rezerwować pokoje z osobnymi łóżkami, w niektórych miejscach jest to jednak niemożliwe.
 • Pamiętaj, że jest to wyprawa trampingowa, co może wiązać się z niewygodami oraz spontanicznymi zmianami planów, jak na podróżnika przystało. Więcej informacji o tym, jak podróżujemy, znajdziesz TUTAJ.

Ubezpieczenie

Uczestnicy wypraw ubezpieczani są w TU EUROPA S.A. w ramach wariantu VIP w opcji MAX na poniższe sumy:

 • KL – Koszty Leczenia – do 100.000 EUR
 • KR – Koszty Ratownictwa – do 6.000 EUR
 • NNW – Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków – do 15.000 EUR
 • BP – Bagaż Podróżny – do 1.000 EUR

Pobierz Ogólne Warunki Ubezpieczenia

Terminy wypraw

TerminCena wyprawyCena lotu 
31.10 - 17.11.20193 490 PLN + 900 USD2 000 PLNZgłoś się
Termin, który pasuje Tobie i Twoim znajomym (+48) 519 819 608 wyprawy@globtroper.pl

Zgłoszenie na wyprawę

Wypełnij krótki formularz widoczny poniżej. Po odebraniu Twojego zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą drogą elektroniczną i poinformujemy o dalszych krokach.


Administratorem Twoich danych osobowych jest GlobTroper Podróże Aktywne Anna Markowska, adres: ul. Słoneczna, nr 8C, lok. 2, 55-040 Bielany Wrocławskie, NIP: 8961583188, REGON: 382120981, e-mail: wyprawy@globtroper.pl, tel. 519 819 608, dalej: Administrator.

Dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu będą przetwarzane przez Administratora w celu podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy, tj. w szczególności odpowiedzi na Twoje zgłoszenia, przesłanie formularza zgłoszenia na wyprawę. Przysługują Ci prawa wynikające z RODO*, w szczególności prawo do zapomnienia, dostępu, do przenoszenia danych.

Pełną informację dotyczącą ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

* Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.Urz. UE L 119, s. 1), dalej: RODO