Zostań GlobTroperem.
Poczuj się jak Podróżnik!

Schowaj walizkę, spakuj się w plecak. Dotrzyj do miejsc, których nie znajdziesz w przewodniku. Spróbuj autentycznej, lokalnej kuchni. Przemieszczaj się pieszo, rikszą, pociągiem, łodzią czy tuk-tukiem. Nocuj w wioskach z dala od cywilizacji.

7 powodów, dla których warto zostać GlobTroperem

Odwiedzamy miejsca niedostępne dla większości turystów. Wytyczamy nowe szlaki. Poszukujemy tego, co autentyczne i naprawdę ciekawe. Nawiązujemy relacje z lokalną ludnością. Wyprawy odbywają się według autorskich programów wyjazdów. Opracowali je doświadczeni podróżnicy – osoby, które samodzielnie (i niejeden raz!) przebyły każdą z tras i mogą ręczyć za jakość doświadczeń.

Zapomnij o pseudo-atrakcjach stworzonych tylko dla turystów. Odkryj świat takim, jaki jest. Jako GlobTroper masz szansę naprawdę poznać miejsca, do których dotrzesz. Nie zza szyby autokaru, a wszystkimi zmysłami. Weź udział w lokalnych festiwalach i świętach.

Porozmawiaj z miejscowymi. Poznawaj uroki street-foodu, lokalnych środków komunikacji i noclegów w chatkach na plaży czy w dżungli goszcząc u miejscowej ludności. Tego nie znajdziesz na wakacjach ze zwykłym biurem podróży.

Aktywnie, po koleżeńsku, z pozytywnym nastawieniem wobec nowych doświadczeń, na luzie i bez pośpiechu. Z plecakiem i nastawieniem na to, by z każdej chwili wycisnąć 200% i doświadczyć świata wszystkimi zmysłami – tak wyglądają wyprawy z GlopTroper. Z plecakiem zamiast walizki, z nastawieniem na odkrywanie autentycznego oblicza naszej planety. Priorytetem jest dla nas niezapomniana przygoda i poznanie celu podróży od „podszewki”, a nie luksusowe zakwaterowanie.

Przemierzanie dziewiczej dżungli, podróże lokalnymi, często nietuzinkowymi środkami transportu, odkrywanie prawdziwego smaku egzotycznych potraw, które w Europie często są dostępne w „ugrzecznionej” wersji, noclegi w chatach na drzewie lub na plaży, zabawa podczas lokalnych festiwali i świąt… – z nami przekonasz się, że ekskluzywne hotele, czarterowe loty i kurorty all inclusive to nie wszystko!

Tylko 6-12 osób na każdej wyprawie. Tak niewielkie grono ludzi o podobnych zainteresowaniach i podejściu do podróży daje możliwość pełnej integracji i świetnej zabawy, a przede wszystkim pełnego dopasowania planu podróży do marzeń każdego z uczestników. Pilot pomoże Ci znaleźć to, czego szukasz – tak, byś wycisnął z wyprawy dokładnie to, czego oczekujesz. Mała grupa oznacza również większą mobilność. Tak bez trudu dotrzemy w miejsca niedostępne dla zwykłych wycieczek.

Na wyprawie z GlobTroper poczujesz się jak w domu. Zawrzesz nowe przyjaźnie i będziesz się świetnie bawić.

Na wyprawie to Ty decydujesz, jak spędzisz czas wolny, a przede wszystkim – masz realny wpływ na plan podróży. Tym właśnie tramping różni się od standardowej wycieczki objazdowej. Możesz też zadecydować, które z zabytków zwiedzasz „od środka”, płacąc za bilet wstępu, a które wolisz pominąć.

Na naszych wyprawach jesz również jak chcesz – sam decydujesz, czy będzie to elegancka restauracja, czy lokalna garkuchnia.

Podróżujesz samodzielnie? W GlobTroper nie musisz mieć pary, żeby wyruszyć w świat bez przepłacania. Poznaj ludzi, którzy pasjonują się tym, co Ty. Razem z nimi odkryjesz uroki wyprawy w pełni!

Szanujemy lokalne zwyczaje i tradycje. Obserwujemy je, próbujemy jak najlepiej zrozumieć i poznać, a czasem nawet w nich uczestniczyć. Na trasie dbamy również, by podróżować w zgodzie z naturą i nie zaburzyć jej równowagi. Nie kupujemy nieetycznych pamiątek. Nie uczestniczymy w atrakcjach związanych z wykorzystywaniem zwierząt.

Z GlobTroper podróżujesz w dobrze zintegrowanej grupie, pod opieką doświadczonego pilota, który jest przeszkolony z pierwszej pomocy, a także pod opieką przewodników lokalnych – naszych przyjaciół. Doskonale znamy miejsca, do których jeździmy. Starannie dobieramy noclegi, stawiamy na rozsądne i wygodne rozwiązania logistyczne oraz pełen profesjonalizm. Udowadniamy, że tropienie przygód może być ekscytujące i bezpieczne zarazem!

Stawiamy na uczciwość i zaufanie. Jesteśmy legalnie działającym biurem podróży ze wszystkimi wymaganymi gwarancjami ubezpieczeniowymi. Jesteśmy wpisani do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych, odprowadzamy składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Działamy transparentnie. Nie musisz się obawiać ukrytych kosztów i niemiłych niespodzianek. Jesteśmy po to, byś cieszył się bezpiecznymi i nie-zwykłymi podróżami.

GlobTroperem może zostać każdy,
kto ma otwartą głowę i chce poznawać świat.

Nie liczy się wiek, płeć, zawód i to, czy w podróż ruszasz solo czy w duecie.

Z plecakiem przez świat
Nowe smaki
Lokalny transport
Klimatyczne noclegi
Autorski program wyprawy
Małe grupy (6-12 osób)
Opieka doświadczonego pilota
Gwarancja ubezpieczeniowa

Wyprawa z GlobTroperem JEST dla Ciebie, jeśli:

 • jesteś otwartą, ciekawą świata osobą,
 • niestraszne Ci wczesne pobudki i lokalne warunki podróży za cenę autentycznych doświadczeń,
 • chcesz zasmakować prawdziwej wyprawy i spędzić czas aktywnie,
 • znudziły Ci się już standardowe wakacje z biurem podróży i chcesz spróbować czegoś nowego,
 • zależy Ci na dużej niezależności, ale oczekujesz również bezpieczeństwa podczas podróży,
 • marzysz o przeżywaniu przygód w Azji, Afryce czy w Ameryce Południowej,
 • szukasz towarzyszy podróży, którzy podzielają Twoją pasję,
 • cenisz sobie budżetową turystykę.

Niestety, wyprawa z GlobTroperem NIE JEST dla Ciebie, jeśli:

 • lubisz podróżować luksusowo i oczekujesz noclegów w 4-5-gwiazdkowych hotelach,
 • chcesz spędzić 14 dni na leżaku na plaży, w hotelu z all inclusive,
 • chcesz się wyspać (wcześnie wstajemy!),
 • przeraża Cię perspektywa podróży z kilkunastokilogramowym plecakiem,
 • nie wyobrażasz sobie podróży zatłoczonym pociągiem czy lokalnym busem,
 • nie lubisz wysiłku fizycznego (na normalnym, a nie ekstremalnym poziomie),
 • nie wiesz, jak to jest spać w śpiworze,
 • wolisz unikać wyzwań, komplikacji i spontanicznych zmian planów,
 • lubisz narzekać i brak Ci cierpliwości.

Wyrusz w nie-zwykłą podróż