Sri Lanka

Festiwal Zęba Buddy w królestwie herbaty i przypraw

Odkryj wszystkimi zmysłami największe skarby Cejlonu. Wybierz się wspólnie z GlobTroperem na nie-zwykłą wyprawę na Sri Lankę. Poczuj intensywne aromaty cynamonu i kardamonu, zobacz, jak powstaje najlepsza herbata na świecie. Odkryj monumentalne piękno lankijskiej przyrody. Czekają na Ciebie niezapomniane trekkingi po najpiękniejszych parkach narodowych Cejlonu, noclegi w domkach na drzewie i odpoczynek na dziewiczych, rajskich plażach. Ale nie tylko! Wyprawa z GlobTroperem to jedyna okazja, aby uczestniczyć w bajecznie kolorowych obchodach Perahera – hucznie świętowanego Festiwalu Zęba Buddy i poznawać wiele oblicz lankijskiej kultury.

Uwaga! Nastaw się na wyjątkowe przeżycia – to nasza pierwsza wyprawa na Sri Lankę, podczas której będziemy „przecierać szlaki” i wspólnie z Tobą odkrywać Cejlon. A to oznacza wiele przygód oraz… jeszcze korzystniejszą cenę. Ale bez obaw! Wyprawa odbywa się pod opieką profesjonalnego pilota i ze wsparciem Justyny, która od lat mieszka i pracuje na Sri Lance. Czekają Cię więc same pozytywne doświadczenia!

 • Przemierzysz spektakularne Parki Narodowe Cejlonu
 • Wyruszysz na trekkingi po jednych z najpiękniejszych miejsc Sri Lanki
 • Wespniesz się na szczyt wodospadu i zażyjesz orzeźwiającej kąpieli w jego krystalicznie czystej wodzie
 • Odkryjesz najpiękniejsze na świecie pola herbaciane – podczas trekkingu i z lokalnego pociągu
 • Weźmiesz udział w Festiwalu Zęba Buddy i poznasz lokalną kulturę
 • Spróbujesz egzotycznej, pełnej intrygujących smaków kuchni lankijskiej
 • Odkryjesz mieszkankę kultur i religii z różnych stron świata
 • Wybierzesz się do dżungli i spotkasz z pierwotnymi plemionami lankijskimi
 • Poznasz dwie starożytne stolice wyspy wpisane na listę UNESCO
 • Odpoczniesz na dziewiczych plażach

Magia buddyzmu

Weźmiemy udział w Perahera – bajecznie kolorowym i hucznie świętowanym Festiwalu Zęba Buddy. Doświadczymy wyjątkowej ceremonii Puja. Odwiedzimy majestatyczne świątynie buddyjskie i przyjrzymy się lokalnym obrzędom religijnym.

Mieszanka kultur i religii

Odwiedzimy wioskę plemienia Vedda w dżungli. Zwiedzimy wielokulturowe Kandy, świątynie buddyjskie wypełnione wonią kadzidła i dźwiękami mantry. Doświadczymy wyjątkowej ceremonii Puja w Świątyni Zęba w Kandy. Odwiedzimy Górę Adama, uznawaną za świętą górę wszystkich głównych religii.

Dzika natura

Przemierzymy lankijską dżunglę, wyruszając na spotkanie egzotycznej fauny i flory. Dotrzemy na szczyt wodospadu. Odwiedzimy najpiękniejsze parki narodowe Sri Lanki i wspaniałe pola herbaciane.

Dziewicze plaże

Odpoczniemy na rajskich, piaszczystych plażach pod palmami.

Nie-zwykłe trekkingi

Wybierzemy się m.in. na słynną Lwią Skłę w Sigiriya, spektakularny, 101-metrowy wodospad Rathna Ella i powędrujemy wspaniałymi herbacianymi wzgórzami.

Niesamowite noclegi

Będziemy spali m.in. w domkach na drzewie w Sigiriya i pięknie położonych, kameralnych, butikowych hotelach ze świetną atmosferą.

Poznaj Sri Lankę z GlobTroperem

Festiwal Zęba Buddy

To jeden z najstarszych i najwspanialszych festiwali buddyjskich podczas którego oddaje się cześć Świętej Relikwii Zęba Buddy. Jest obchodzony na Sri Lance „z pompą”. Celebracja trwa 10 dni i jest bajecznie kolorowym spektaklem – procesja składa się z występów tancerzy tradycyjnych tańców lankijskich, występów kuglarzy, muzyków i miłośników ognia.

Sigiriya

To tu znajduje się słynna Lwia Skała – wielka, zatopiona pośród dżungli wulkaniczna skała, na której w V w n.e. został wzniesiony pałac króla Kasjapy. Wyprawa na szczyt to szansa na podziwianie monumentalnej przyrody i pozostałości po monumentalnym kompleksie pałacowym (m.in. słynne malowidła konkubin). Kompleks został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Kandy

Kulturalne serce Sri Lanki. Miejsce, w którym splatają się ze sobą starożytna historia, architektura epoki kolonialnej i wyjątkowe zabytki religijne. To również brama do Krainy Herbaty. To tu znajduje się słynna Świątynia Zęba, a także ikoniczne świątynie Malwatta oraz Asgiriya.

Polonnaruwa

Miasto było drugą stolicą państwa Syngalezów, zbudowaną w X wieku n.e. Zachwyca niezwykłymi ruinami pałacu królewskiego oraz kompleksu świątynnego (tzw. czworokąt świątynny) z posągami Buddy.

Adam’s Peak

Święta góra Sri Lanki. Piąty co do wielkości szczyt wyspy. Znajduje się tu tajemniczy, podłużny odcisk, uznawany za odbicie stopy Śiwy przez hinduistów, Adama (pierwszego człowieka) przez muzułmanów i św. Tomasza przez chrześcijan lankijskich. Ze szczytu rozpościerają się spektakularne widoki na soczyście zielone pola herbaciane i niższe góry.

Wodospad Diyaluma

Trekking na szczyt 220-metrowego wodospadu Diyaluma to szansa na odkrycie nieokiełznanej lankijskiej przyrody. Jest drugim najwyższym wodospadem Sri Lanki. Ma różne poziomy i naturalne baseny na szycie. Otoczony zewsząd dżunglą jest jednym z najpiękniejszych na całej Sri Lance.

Park Narodowy Udawalawe

Królestwo słoni – tu, na obszarze 306 km², można je obserwować w naturalnym środowisku, kiedy przechadzają się beztrosko wśród traw, i „zapolować” na wyjątkowe zdjęcia. Poza słoniami można tu spotkać mnóstwo wyjątkowych gatunków zwierząt, w tym bawoły wodne, feerię kolorowych ptaków (nawet pawie!), a także krokodyle błotne.

Plantacje herbaty

Słynna plantacja herbaty Loolkondera Tea Estate została założona przez Sir Jamesa Taylora, który jako pierwszy rozpoczął uprawę tej rośliny na Cejlonie. Trekking w tym regionie to m.in. szansa na wspięcie się na Kondagala Rock, skąd rozpościera się spektakularny widok na Hanthana i Nuwara. To również okazja do odwiedzenia fabryki herbaty. Wzgórza herbaciane można również podziwiać z pociągu, przemierzając trasę z Ella do Haputale to gwarancja zapierających dech w piersiach widoków!

Plan wyjazdu

Kolombo Sigiriya Hiriwadunna Polonnaruwa Sigiriya Pasikuda Mahiyanganaya wodospad Rathna Ella Kandy Loolkandura Tea Estate Ambuluwawa Tower Adam’s Peak    Ella Haputale  wodospad Diyaluma Little Adam’s Peak Park Narodowy Udawalawe Prak Narodowy Sinharaja Galle Kolombo

Noclegi i wyżywienie

Miejsca noclegowe wybieramy bardzo starannie, są czyste, położone w doskonałej lokalizacji i w pięknym otoczeniu. Śpimy w ładnych i klimatycznych hotelach butikowych, hotelach 2-3*, korzystamy też z gościny rodzinnych guesthouse’ów ze świetną atmosferą. Dwa noclegi spędzamy w domkach na drzewach (warunki podstawowe, ale niesamowicie klimatyczne, wśród natury) – zapamiętasz te noce na długo!

NoclegiRodzaj miejscaWyżywieniePokój
4 noclegiGuesthouse4 x śniadaniePokoje 2-osobowe z prywatną łazienką i klimatyzacją
3 noclegiHotel 2*3 x śniadaniePokoje 2-osobowe z prywatną łazienką i klimatyzacją
2 noclegiDomek na drzewie2 x śniadaniePokoje 2-osobowe, wspólna łazienka
7 noclegówHotel 3*7 x śniadaniePokoje 2-osobowe z prywatną łazienką i klimatyzacją

Transport

Loty

Warszawa – Chopina

Colombo – Bandaranaike Airport

Pośredniczymy w zakupie biletów lotniczych. Wyszukujemy dla Ciebie najbardziej korzystne cenowo połączenia, z możliwie jak najkrótszymi przesiadkami. Nie pobieramy za to żadnych dodatkowych opłat – płacisz faktyczną cenę biletu. Bilety zakupujemy dla wszystkich razem po potwierdzeniu grupy. Zostaniesz przez nas poinformowany o cenie biletów przed ich zakupem. Z Polski wylatujesz z pozostałymi uczestnikami. Bilet nie jest wliczony w cenę wyjazdu.

Po konsultacji z nami, możesz kupić bilety samodzielnie. Jeśli tylko chcesz, do miejsca docelowego możesz również dotrzeć z innego lotniska.

Transport na miejscu

Na miejscu podróżujemy głównie klimatyzowanym, wygodnym prywatnym mini-busem z lokalnym kierowcą, korzystamy również z lokalnych środków transportu. Pociągi, riksze, taksówki i… własne nogi nam niestraszne. Zabierz wygodne buty i przygotuj się na ciekawe rozmowy z miejscowymi! Lokalne środki transportu zbliżają, i to jak!

Koszt wyprawy z GlobTroperem

Cena wyprawy7 300 PLN
Cena biletów lotniczych2 400 PLN

Zasady płatności

I rata

Płatność po potwierdzeniu wyprawy

II rata

Płatność do 30 dni przed wyprawą

III rata

Płatność do 14 dni przed wyprawą

Cena obejmuje

 • Zakwaterowanie podczas całej wyprawy (łącznie 16 noclegów)
 • Częściowe wyżywienie (16 śniadań)
 • Wszystkie wymienione w planie wyjazdu transfery: taksówki, riksze, pociągi, pick-upy, prywatny mini van z kierowcą
 • Udział we wszystkich wymienionych w planie atrakcjach i trekkingach
 • Półdniowe safari w Parku Narodowym Udawalawe
 • Wizytę w wiosce Hiriwadunna
 • Opiekę lokalnego kierowcy podczas całej wyprawy (dla grupy powyżej 7 osób również lokalny przewodnik)
 • Opiekę doświadczonego, polskojęzycznego pilota, zakochanego w Azji
 • Koszty organizacyjne
 • Ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 100.000 euro, KR 6.000 euro, NNW 15.000 euro, BP 1.000 euro)
 • Rejestrację podróży w systemie Odyseusz
 • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • Podatek vat
 • Pakiet wyprawowy GlobTropera (koszulka, notes, długopis, pocztówki, worek sportowy)
 • Zdjęcia z wyjazdu

Cena nie obejmuje

 • Przelotu na trasie: Warszawa-Kolombo-Warszawa (Jeśli chcesz, możemy pośredniczyć w zakupie biletów lotniczych. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.)
 • Biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie – możesz zdecydować, które z atrakcji zwiedzasz „od środka”, płacąc za bilet wstępu, a które wolisz pominąć (około 100 USD na cały wyjazd)
 • Wizy turystycznej (35-40 USD)
 • Atrakcji nieujętych w planie lub oznaczonych jako atrakcje dla chętnych/fakultatywne
 • Wydatków własnych
 • Wyżywienia – poza wymienionym jako wliczone w cenę (minimum 200 USD na cały wyjazd)
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego (zakwaterowanie z innym uczestnikiem wyjazdu jest bez dopłaty)

Ważne informacje

 • Wszystkie miejsca, atrakcje są przez nas specjalnie wyselekcjonowane. Starannie dobieramy miejsca noclegowe – to wszystko aby dbać o twoje najlepsze podróżnicze doświadczenia i wspaniałe wspomnienia z wyjazdu 😊 To nasza pierwsza wyprawa na Sri Lankę, podczas której będziemy „przecierać szlaki” i wspólnie z Tobą odkrywać Cejlon. A to oznacza wiele przygód oraz… jeszcze korzystniejszą cenę. Ale bez obaw! Wyprawa odbywa się pod opieką profesjonalnego pilota i ze wsparciem Justyny, która od lat mieszka i pracuje na Sri Lance.
 • Zawsze gramy fair – nie musisz obawiać się ukrytych kosztów i niemiłych niespodzianek. Jesteśmy po to, byś cieszył/a się bezpiecznymi i nie-zwykłymi podróżami.
 • Pamiętaj, że twój paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski i powinien mieć przynajmniej 2 puste strony.
 • Władze Sri Lanki podjęły decyzję o wprowadzeniu z dniem 1 stycznia 2012 r. systemu elektronicznej autoryzacji wjazdu – Electronic Travel Authorization (ETA), który jest wymagany dla wszystkich osób przybywających na Sri Lankę (więcej informacji na stronie ETA). Koszt wizy turystycznej na 30 dni to 40 USD (wyrabiana po przylocie na Sri Lankę – na lotnisku) lub 35 USD (składając przed wyjazdem wniosek o zezwolenie na wjazd na stronie ETA).
 • Szczepienia – obowiązkowe: brak, zalecane: WZW A, WZW B, dur brzuszny, błonica, tężec, wścieklizna. Więcej informacji o szczepieniach znajdziesz TUTAJ.
 • Minimalna liczba uczestników to 6 osób.
 • Bez dopłat dla singli – Podróżujesz samodzielnie? W GlobTroper nie musisz mieć pary, żeby wyruszyć w świat bez przepłacania. Poznaj ludzi, którzy pasjonują się tym, co Ty. Razem z nimi odkryjesz uroki wyprawy w pełni.
 • Pamiętaj, że jest to aktywna wyprawa trampingowa, co może wiązać się z niewygodami oraz spontanicznymi zmianami planów, jak na podróżnika przystało. Więcej informacji o tym, jak podróżujemy, znajdziesz TUTAJ.

Ubezpieczenie

Uczestnicy wypraw ubezpieczani są w TU EUROPA S.A. w ramach wariantu VIP na poniższe sumy:

 • KL – Koszty Leczenia – do 100.000 EUR
 • KR – Koszty Ratownictwa – do 6.000 EUR
 • NNW – Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków – do 15.000 EUR
 • BP – Bagaż Podróżny – do 1.000 EUR

Polisa zawiera rozszerzenie zakresu odpowiedzialności o pokrycie kosztów leczenia, ratownictwa i transportu oraz pomocy w podróży, powstałych podczas podróży zagranicznej w wyniku zachorowania na COVID-19 – do 50.000 EUR

Pobierz Ogólne Warunki Ubezpieczenia

Terminy wypraw

TerminCena wyprawyCena lotu 
NOWY TERMIN WKRÓTCE7 300 PLN2 400 PLNZgłoś się
Termin, który pasuje Tobie i Twoim znajomym (+48) 519 819 608 wyprawy@globtroper.pl

Zgłoszenie na wyprawę

Wypełnij krótki formularz widoczny poniżej. Po odebraniu Twojego zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą drogą elektroniczną w celu podpisania umowy.