Odkryj wszystkimi zmysłami największe skarby Cejlonu. Wybierz się wspólnie z GlobTroperem na nie-zwykłą wyprawę na Sri Lankę. Poczuj intensywne aromaty cynamonu i kardamonu, zobacz, jak powstaje najlepsza herbata na świecie i odkryj monumentalne piękno lankijskiej przyrody. Czekają na Ciebie niezapomniane trekkingi po najpiękniejszych parkach narodowych Cejlonu, noclegi w domkach na drzewie i odpoczynek na dziewiczych, rajskich plażach. Ale nie tylko! Wyprawa z GlobTroperem to jedyna okazja, aby uczestniczyć w bajecznie kolorowych obchodach Vesak – święta narodzin Buddy i poznawać wiele oblicz lankijskiej kultury.

Uwaga! Nastaw się na wyjątkowe przeżycia – to nasza pierwsza wyprawa na Sri Lankę, podczas której będziemy „przecierać szlaki” i wspólnie z Tobą odkrywać Cejlon. A to oznacza wiele przygód oraz… jeszcze korzystniejszą cenę. Spokojnie! Wyprawa odbywa się pod opieką profesjonalnego pilota i ze wsparciem doświadczonego sprawdzonego lokalnego agenta. Czekają Cię więc same pozytywne doświadczenia!

 • Przemierzysz spektakularne Parki Narodowe Cejlonu
 • Odkryjesz najpiękniejsze na świecie pola herbaciane
 • Weźmiesz udział w najważniejszym buddyjskim święcie – Vesak
 • Spróbujesz egzotycznej, pełnej intrygujących smaków kuchni lankijskiej
 • Odkryjesz mieszkankę kultur i religii z różnych stron świata
 • Wybierzesz się do dżungli i spotkasz z pierwotnymi plemionami Lankijskimi
 • Poznasz trzy starożytne stolice wyspy wpisane na listę UNESCO
 • Odpoczniesz na dziewiczych plażach

Magia buddyzmu

Weźmiemy udział w „urodzinach Buddy” – bajecznie kolorowym święcie Vesak. Odwiedzimy majestatyczne świątynie i zabytki wpisane na listę UNESCO.

Mieszanka kultur

Odwiedzimy wioskę plemienia Vedda w dżungli, zwiedzimy wielokulturowe Kandy, świątynie buddyjskie gdzie unoszą się woń kadzidła i dźwięki mantry, doświadczymy wyjątkowej ceremoni Pooja w Świątyni Zęba w Kandy.

Najlepsza herbata na świecie

Odwiedzimy najpiękniejsze plantacje herbaty na świecie, poznamy proces jej produkcji i będziemy podziwiać zielone wzgórza na trasie z Ella do Haputale.

Dziewicze plaże

Odpoczniemy na rajskich, piaszczystych plażach pod palmami.

Nie-zwykłe trekkingi

Wybierzemy się m.in. na słynną Lwią Skłę w Sigiriya, spektakularny, 101-metrowy wodospad Rathna Ella i powędrujemy wspaniałymi herbacianymi wzgórzami.

Niesamowite noclegi

Będziemy spali m.in. w domkach na drzewie w Sigiriya i kameralnych, butikowych hotelach ze świetną atmosferą.

Noclegi i wyżywienie

Miejsca noclegowe wybieramy bardzo starannie, są czyste i położone w doskonałej lokalizacji. Śpimy w ładnych i klimatycznych hotelach butikowych, hotelach 2-3*, korzystamy też z gościny rodzinnych guesthouse’ów oraz hosteli. Przewidziane są dwa noclegi w domkach na drzewach (warunki podstawowe, ale niesamowicie klimatyczne, wśród natury) – gwarantujemy, że zapamiętacie ten nocleg na długo!

Transport

Loty

Warszawa – Chopina

Colombo – Bandaranaike Airport

Pośredniczymy w zakupie biletów lotniczych. Wyszukujemy dla Was najbardziej korzystne cenowo połączenia, z możliwie jak najkrótszymi przesiadkami. Nie pobieramy za to żadnych dodatkowych opłat – płacisz faktyczną cenę biletu. Bilety zakupujemy dla wszystkich razem po potwierdzeniu grupy. Zostaniesz przez nas poinformowany o cenie biletów przed ich zakupem. Z Polski wylatujesz z pozostałymi uczestnikami. Bilet nie jest wliczony w cenę wyjazdu.

Po konsultacji z nami, możesz kupić bilety samodzielnie. Jeśli tylko chcesz, do miejsca docelowego możesz również dotrzeć z innego lotniska.

Transport na miejscu

Na miejscu będziemy podróżować głównie klimatyzowanym, wygodnym prywatnym mini-busem z lokalnym kierowcą, ale nie zabraknie również lokalnych środków transportu. Pociągi, riksze, taksówki, lokalne autobusy, łodzie i… własne nogi nam niestraszne. Zabierz wygodne buty i przygotuj się na ciekawe rozmowy z miejscowymi! Lokalne środki transportu zbliżają, i to jak!

Ważne informacje

 • Wszystkie miejsca, atrakcje są przez nas specjalnie wyselekcjonowane. Starannie dobieramy miejsca noclegowe – to wszystko aby dbać o Wasze najlepsze podróżnicze doświadczenia i wspaniałe wspomnienia z wyjazdu 😊 To nasza pierwsza wyprawa na Sri Lankę, podczas której będziemy „przecierać szlaki” i wspólnie z Tobą odkrywać Cejlon. A to oznacza wiele przygód oraz… jeszcze korzystniejszą cenę. Spokojnie! Wyprawa odbywa się pod opieką profesjonalnego pilota i ze wsparciem doświadczonego sprawdzonego lokalnego agenta.
 • Zawsze gramy fair – nie musicie obawiać się ukrytych kosztów i niemiłych niespodzianek. Jesteśmy po to, byście cieszyli się bezpiecznymi i nie-zwykłymi podróżami.
 • Każdy z podróżnych zobowiązany jest posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski. Paszport powinien mieć przynajmniej 2 puste strony.
 • Władze Sri Lanki podjęły decyzję o wprowadzeniu z dniem 1 stycznia 2012 r. systemu elektronicznej autoryzacji wjazdu – Electronic Travel Authorization (ETA), który jest wymagany dla wszystkich osób przybywających na Sri Lankę (więcej informacji na stronie ETA). Koszt wizy turystycznej na 30 dni to 40 USD (wyrabiana po przylocie na Sri Lankę – na lotnisku) lub 35 USD (składając przed wyjazdem wniosek o zezwolenie na wjazd na stronie ETA).
 • Szczepienia – obowiązkowe: brak, zalecane: WZW A, WZW B, dur brzuszny, błonica, tężec, wścieklizna. Więcej informacji o szczepieniach znajdziesz TUTAJ.
 • Minimalna liczba uczestników to 6 osób.
 • Bez dopłat dla singli – Podróżujesz samodzielnie? W GlobTroper nie musisz mieć pary, żeby wyruszyć w świat bez przepłacania. Poznaj ludzi, którzy pasjonują się tym, co Ty. Razem z nimi odkryjesz uroki wyprawy w pełni.
 • Pamiętaj, że jest to wyprawa trampingowa, co może wiązać się z niewygodami oraz spontanicznymi zmianami planów, jak na podróżnika przystało. Więcej informacji o tym, jak podróżujemy, znajdziesz TUTAJ.

Ubezpieczenie

Uczestnicy wypraw ubezpieczani są w TU EUROPA S.A. w ramach wariantu VIP na poniższe sumy:

 • KL – Koszty Leczenia – do 100.000 EUR
 • KR – Koszty Ratownictwa – do 6.000 EUR
 • NNW – Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków – do 15.000 EUR
 • BP – Bagaż Podróżny – do 1.000 EUR

Pobierz Ogólne Warunki Ubezpieczenia