Sri Lanka

W królestwie herbaty i przypraw

Odkryj wszystkimi zmysłami największe skarby Cejlonu. Wybierz się wspólnie z GlobTroperem na nie-zwykłą wyprawę na Sri Lankę. Poczuj intensywne aromaty cynamonu i kardamonu, zobacz, jak powstaje najlepsza herbata na świecie. Skosztuj wyjątkowych dań, które eksplodują feerią zupełnie nowych i nieznanych smaków. Odkryj monumentalne piękno lankijskiej przyrody. Daj się ponieść magii unikalnej kultury lankijskiej, opartej na fundamentach cywilizacji budowanej od tysięcy lat. Czekają na Ciebie niezapomniane trekkingi po najpiękniejszych parkach narodowych Cejlonu, noclegi w domkach na drzewie i odpoczynek na dziewiczych, rajskich plażach. A to wszystko w trakcie jednej wyprawy na Sri Lankę!

Uwaga! Nastaw się na wyjątkowe przeżycia – to nasza pierwsza wyprawa na Sri Lankę, podczas której będziemy „przecierać szlaki” i wspólnie z Tobą odkrywać Cejlon. A to oznacza wiele przygód oraz… jeszcze korzystniejszą cenę. Ale bez obaw! Wyprawa odbywa się pod opieką profesjonalnego pilota i ze wsparciem Justyny, która od lat mieszka i pracuje na Sri Lance. Czekają Cię więc same pozytywne doświadczenia!

 • Przemierzysz spektakularne Parki Narodowe Cejlonu
 • Wyruszysz na trekkingi po jednych z najpiękniejszych miejsc Sri Lanki
 • Wespniesz się na szczyt wodospadu i zażyjesz orzeźwiającej kąpieli w jego krystalicznie czystej wodzie
 • Odkryjesz najpiękniejsze na świecie pola herbaciane – podczas trekkingu i z lokalnego pociągu
 • Spróbujesz egzotycznej, pełnej intrygujących smaków kuchni lankijskiej
 • Zaobserwujesz mieszkankę kultur i religii z różnych stron świata
 • Wybierzesz się do dżungli i spotkasz z pierwotnymi plemionami lankijskimi
 • Poznasz trzy starożytne stolice wyspy wpisane na listę UNESCO
 • Odpoczniesz na dziewiczych plażach
 • Nie, nie będziesz przytulać słoni *

* Ale będziesz miał szansę zobaczyć je w ich naturalnym środowisku 🙂

Dzika natura

Przemierzymy lankijską dżunglę i lasy deszczowe, wyruszając na spotkanie egzotycznej fauny i flory. Dotrzemy na szczyt wodospadu. Odwiedzimy najpiękniejsze parki narodowe Sri Lanki i wspaniałe pola herbaciane. Dowiemy się, jak herbata jest uprawiana oraz produkowana „od kuchni”.

Zabytki UNESCO

Odwiedzimy aż pięć obiektów z listy dziedzictwa UNESCO na Sri Lance - starożytne miasto Polonnaruwa i Sigiriya, Galle i jego fortyfikacje, święte miasto Kandy oraz las deszczowy Sinharaja.

Mieszanka kultur i religii

Doświadczymy wyjątkowej ceremonii Puja w Świątyni Zęba w Kandy. Odwiedzimy majestatyczne świątynie buddyjskie wypełnione wonią kadzidła i dźwiękami mantry. Przyjrzymy się lokalnym obrzędom religijnym. Odwiedzimy wioskę plemienia Vedda w dżungli i zwiedzimy wielokulturowe Kandy.

Dziewicze plaże

Odpoczniemy na rajskich, piaszczystych plażach pod palmami.

Nie-zwykłe trekkingi

Wybierzemy się m.in. na słynną Lwią Skałę w Sigiriya, spektakularny, 101-metrowy wodospad Rathna Ella. Wejdziemy na szczyt 220-metrowego wodospadu Diyaluma i powędrujemy wspaniałymi herbacianymi wzgórzami.

Klimatyczne noclegi

Będziemy spali m.in. w domkach na drzewie i w pięknie położonych, kameralnych, butikowych hotelach ze świetną, niepowtarzalną atmosferą.

Poznaj Sri Lankę z GlobTroperem

Sigiriya

To tu znajduje się słynna Lwia Skała – wielka, zatopiona pośród dżungli wulkaniczna skała, na której w V w n.e. został wzniesiony pałac króla Kasjapy. Wyprawa na szczyt to szansa na podziwianie wspaniałej przyrody i pozostałości po monumentalnym kompleksie pałacowym (m.in. słynne malowidła konkubin). Kompleks został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest przez niektórych uznawany za ósmy cud świata. Wycieczka na Sri Lankę nie może się odbyć bez wizyty w tym magicznym miejscu!

Kandy

Kulturalne serce Sri Lanki. Miejsce, w którym splatają się ze sobą starożytna historia, architektura epoki kolonialnej i wyjątkowe zabytki religijne. To również brama do Krainy Herbaty. To tu znajduje się słynna Świątynia Zęba Buddy, a także ikoniczne świątynie Malwatta oraz Asgiriya.

Polonnaruwa

Bajkowe miasto-ogród było drugą stolicą państwa Syngalezów, zbudowaną w X wieku n.e. Zachwyca niezwykłymi ruinami pałacu królewskiego oraz kompleksu świątynnego (tzw. czworokąt świątynny) z posągami Buddy. W 1982r. wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Las deszczowy Sinharaja

Ostatni pierwotny las deszczowy Cejlonu (i jeden z ostatnich na świecie). Rezerwat biosfery w 1988 roku wpisany na Listę UNESCO. Trekking w głąb tej dzikiej, wiecznie zielonej dżungli to szansa na bliskie spotkanie z fauną i florą Sri Lanki. W rezerwacie występuje ogromna ilość endemicznych gatunków roślin i zwierząt.

Wodospad Diyaluma

Trekking na szczyt 220-metrowego wodospadu Diyaluma to szansa na odkrycie nieokiełznanej lankijskiej przyrody. Jest drugim najwyższym wodospadem Sri Lanki. Ma różne poziomy i naturalne baseny na szycie. Otoczony zewsząd dżunglą jest jednym z najpiękniejszych na całej Sri Lance.

Park Narodowy Udawalawe

Królestwo słoni – tu, na obszarze 306 km², można je obserwować w naturalnym środowisku, kiedy przechadzają się beztrosko wśród traw, i „zapolować” na wyjątkowe zdjęcia. Poza słoniami można tu spotkać mnóstwo wyjątkowych gatunków zwierząt, w tym bawoły wodne, feerię kolorowych ptaków (nawet pawie!), a także krokodyle błotne.

Plantacje herbaty

Słynna plantacja herbaty Loolkadura Tea Estate została założona przez Sir Jamesa Taylora, który jako pierwszy rozpoczął uprawę tej rośliny na Cejlonie. Trekking w tym regionie to m.in. szansa na wspięcie się na Kondagala Rock, skąd rozpościera się spektakularny widok na Hanthana i Nuwara. To również okazja do odwiedzenia fabryki herbaty. Wzgórza herbaciane można również podziwiać z pociągu, przemierzając trasę z Ella do Haputale to gwarancja zapierających dech w piersiach widoków!

Plan wyjazdu

Kolombo Sigiriya Hiriwadunna Polonnaruwa Sigiriya Pasikuda Mahiyanganaya wodospad Rathna Ella Kandy Loolkandura Tea Estate Ambuluwawa Tower   Ella Haputale  wodospad Diyaluma Little Adam’s Peak Park Narodowy Udawalawe Las deszczowy Sinharaja Galle Kolombo

Noclegi i wyżywienie

Miejsca noclegowe wybieramy bardzo starannie, są czyste, położone w doskonałej lokalizacji i w pięknym otoczeniu. Śpimy w ładnych i klimatycznych hotelach butikowych, hotelach 2-3*, korzystamy też z gościny rodzinnych guesthouse’ów ze świetną atmosferą. Dwa noclegi spędzamy w domkach na drzewach (warunki podstawowe, ale niesamowicie klimatyczne, wśród natury) – zapamiętasz te noce na długo!

NoclegiRodzaj miejscaWyżywieniePokój
4 noclegiGuesthouse4 x śniadaniePokoje 2-osobowe z prywatną łazienką i klimatyzacją
3 noclegiHotel 2*3 x śniadaniePokoje 2-osobowe z prywatną łazienką i klimatyzacją
2 noclegiDomek na drzewie2 x śniadaniePokoje 2-osobowe, wspólna łazienka
7 noclegówHotel 3*7 x śniadaniePokoje 2-osobowe z prywatną łazienką i klimatyzacją

Transport

Loty

Warszawa – Chopina

Colombo – Bandaranaike Airport

Pośredniczymy w zakupie biletów lotniczych. Wyszukujemy dla Ciebie najbardziej korzystne cenowo połączenia, z możliwie jak najkrótszymi przesiadkami. Nie pobieramy za to żadnych dodatkowych opłat – płacisz faktyczną cenę biletu. Bilety zakupujemy dla wszystkich razem po potwierdzeniu grupy. Zostaniesz przez nas poinformowany o cenie biletów przed ich zakupem. Z Polski wylatujesz z pozostałymi uczestnikami. Bilet nie jest wliczony w cenę wyjazdu.

Po konsultacji z nami, możesz kupić bilety samodzielnie. Jeśli tylko chcesz, do miejsca docelowego możesz również dotrzeć z innego lotniska.

Transport na miejscu

Na miejscu podróżujemy głównie klimatyzowanym, wygodnym prywatnym mini-busem z lokalnym kierowcą, korzystamy również z lokalnych środków transportu. Pociągi, riksze, taksówki i… własne nogi nam niestraszne. Zabierz wygodne buty i przygotuj się na ciekawe rozmowy z miejscowymi! Lokalne środki transportu zbliżają, i to jak!

Koszt wyprawy z GlobTroperem

Cena wyprawy7 500 PLN
Cena biletów lotniczych2 200 - 2 500 PLN

Zasady płatności

I rata

Płatność po potwierdzeniu wyprawy

II rata

Płatność do 30 dni przed wyprawą

III rata

Płatność do 14 dni przed wyprawą

Cena obejmuje

 • Zakwaterowanie podczas całej wyprawy na Sri Lankę (łącznie 15 noclegów)
 • Częściowe wyżywienie (15 śniadań)
 • Wszystkie wymienione w planie wyjazdu transfery: taksówki, riksze, pociągi, pick-upy, prywatny mini van z kierowcą
 • Udział we wszystkich wymienionych w planie atrakcjach i trekkingach
 • Safari w Parku Narodowym Udawalawe
 • Wizytę w wiosce Hiriwadunna
 • Opiekę lokalnego kierowcy podczas całej wyprawy (dla grupy powyżej 7 osób również lokalny licencjonowany anglojęzyczny przewodnik)
 • Opiekę doświadczonego, polskojęzycznego pilota, zakochanego w Azji
 • Koszty organizacyjne
 • Ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 100.000 euro, KR 6.000 euro, NNW 10.000 euro, BP 1.000 euro, OC 100.000 euro)
 • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • Gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • Podatek vat
 • Pakiet wyprawowy GlobTropera (koszulka, notes, długopis, pocztówki, worek sportowy)
 • Zdjęcia z wyjazdu

Cena nie obejmuje

 • Przelotu na trasie: Warszawa-Kolombo-Warszawa (Jeśli chcesz, możemy pośredniczyć w zakupie biletów lotniczych. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.)
 • Biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie – możesz zdecydować, które z atrakcji zwiedzasz „od środka”, płacąc za bilet wstępu, a które wolisz pominąć (około 100 USD na cały wyjazd)
 • Wizy turystycznej (35 USD)
 • Atrakcji nieujętych w planie lub oznaczonych jako atrakcje dla chętnych/fakultatywne
 • Wydatków własnych
 • Wyżywienia – poza wymienionym jako wliczone w cenę (minimum 300 USD na cały wyjazd)
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego (zakwaterowanie z innym uczestnikiem wyjazdu jest bez dopłaty)

Ważne informacje

 • Wszystkie miejsca, atrakcje są przez nas specjalnie wyselekcjonowane. Starannie dobieramy miejsca noclegowe – to wszystko aby dbać o twoje najlepsze podróżnicze doświadczenia i wspaniałe wspomnienia z wyjazdu ? To nasza pierwsza wyprawa na Sri Lankę, podczas której będziemy „przecierać szlaki” i wspólnie z Tobą odkrywać Cejlon. A to oznacza wiele przygód oraz… jeszcze korzystniejszą cenę. Ale bez obaw! Wyprawa odbywa się pod opieką profesjonalnego pilota i ze wsparciem Justyny, która od lat mieszka i pracuje na Sri Lance.
 • Zawsze gramy fair – nie musisz obawiać się ukrytych kosztów i niemiłych niespodzianek. Jesteśmy po to, byś cieszył/a się bezpiecznymi i nie-zwykłymi podróżami.
 • Aby wjechać na Sri Lankę potrzebujesz ważny paszport. Pamiętaj, że musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty POWROTU do Polski i powinien mieć przynajmniej 2 puste strony.
 • Wiza: Władze Sri Lanki podjęły decyzję o wprowadzeniu z dniem 1 stycznia 2012 r. systemu elektronicznej autoryzacji wjazdu – Electronic Travel Authorization (ETA), który jest wymagany dla wszystkich osób przybywających na Sri Lankę (więcej informacji na stronie ETA). Koszt wizy turystycznej na 30 dni to na ten moment 35 USD.
 • Szczepienia – obowiązkowe: brak, zalecane: WZW A, WZW B, dur brzuszny, błonica, tężec, wścieklizna, COVID-19. Więcej informacji o szczepieniach znajdziesz TUTAJ.
 • Minimalna liczba uczestników to 6 osób.
 • Bez dopłat dla singli – Podróżujesz samodzielnie? W GlobTroper nie musisz mieć pary, żeby wyruszyć w świat bez przepłacania. Poznaj ludzi, którzy pasjonują się tym, co Ty. Razem z nimi odkryjesz uroki wyprawy w pełni.
 • Pamiętaj, że jest to aktywna wyprawa trampingowa, co może wiązać się z niewygodami oraz spontanicznymi zmianami planów, jak na podróżnika przystało. Więcej informacji o tym, jak podróżujemy, znajdziesz TUTAJ.

Ubezpieczenie

Uczestnicy wypraw ubezpieczani są w TU EUROPA S.A. w ramach wariantu VIP na poniższe sumy:

 • KL – Koszty Leczenia – do 100.000 EUR
 • KR – Koszty Ratownictwa – do 6.000 EUR
 • NNW – Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków – do 10.000 EUR
 • BP – Bagaż Podróżny – do 1.000 EUR
 • OC – Odpowiedzialność Cywilna – do 100.000 EUR

Polisa zawiera rozszerzenie zakresu odpowiedzialności o:

 • choroby przewlekłe,
 • pokrycie kosztów leczenia, ratownictwa i transportu oraz pomocy w podróży, powstałych podczas podróży zagranicznej w wyniku zachorowania na COVID-19,
 • pokrycie kosztów zakwaterowania, wyżywienia  i transportu powrotnego do Polski ubezpieczonego w razie jego obowiązkowej kwarantanny lub izolacji związanej z COVID-19, zaleconej i zorganizowanej przez służby medyczne kraju będącego celem podróży w limicie do 2 000 euro.

Pobierz Ogólne Warunki Ubezpieczenia

Terminy wypraw na Sri Lankę

TerminCena wyprawyCena lotu 
NOWY TERMIN WKRÓTCE7 500 PLN2 200 - 2 500 PLNZgłoś się
Termin, który pasuje Tobie i Twoim znajomym (+48) 519 819 608 wyprawy@globtroper.pl

Zgłoszenie na wyprawę

Wypełnij krótki formularz widoczny poniżej. Po odebraniu Twojego zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą drogą elektroniczną w celu podpisania umowy.