Zorganizowana wyprawa rowerowa

Roztocze

Magiczna przyroda i niezwykłe historie na dwóch kółkach

Księżycowy krajobraz, wyjątkowe gatunki zwierząt, przepyszna zupa z pokrzyw, doskonałe lokalne wino i piwo, klimatyczne folwarki, zagrody jak sprzed wieków i spektakularna przyroda… odkryj magię Roztocza wspólnie z GlobTroperem! Dołącz do wyprawy rowerowej, dzięki której aktywnie spędzisz czas na dwóch kółkach w tym nie-zwykłym miejscu.

Wyrusz tropem najcenniejszych skarbów perły Lubelszczyzny, prosto w stronę słońca! Przekonaj się, czy naprawdę jest go tu najwięcej w Polsce. Poznaj tę wyjątkową krainę wszystkimi zmysłami. Poczuj intensywne aromaty lokalnych potraw. Skosztuj specjałów z tutejszych karczm, winnic i browarów. Usłysz dźwięk prawdziwej ciszy, z dala od cywilizacji. Zobacz nieoczywiste krajobrazy mieniące się feerią barw. Dotknij murów budynków sprzed wieków. Zrelaksuj się po całym dniu na trasie w miejscu „z duszą”. Co wieczór zasiądź do ogniska i wsłuchaj się w podróżnicze opowieści. Spędź aktywne 3 dni pełne wrażeń. Wyprawa rowerowa na Roztocze wzywa!

Spokojnie! Nie musisz mieć kondycji niczym profesjonalny kolarz. Jeśli od czasu do czasu jeździsz na rowerze i masz „normalną” kondycję oraz pozytywne nastawienie, czekają na Ciebie same pozytywne doświadczenia. Jeździmy bez bagażu – trasa ma charakter pętli (tzn. śpimy w jednym miejscu i wracamy do niego codziennie). To jak? Gotowy do drogi?

 • Odkryjesz piękno Roztoczańskiego Parku Narodowego
 • Przekonasz się, czy w Szczebrzeszynie chrząszcz naprawdę brzmi w trzcinie
 • Sprawdzisz, jak powstają roztoczańskie wino i piwo oraz ich skosztujesz
 • Odwiedzisz rezerwat konika polskiego
 • Zachwycisz się księżycowym krajobrazem „Babiej doliny” w Józefowie
 • Wyruszysz na spotkanie przygody na dwóch kółkach
 • Spędzisz czas z ekipą pasjonatów takich jak Ty
 • Doświadczysz klimatycznych noclegów w miejscu „z duszą”
 • Zwieńczysz każdy dzień ogniskiem i podróżniczymi opowieściami

Aktywne zwiedzanie

Czeka nas kilka aktywnych dni. Przejedziemy ok. 60 km każdego dnia trasami rowerowymi na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Czeka nas jazda w godzinach od ok. 9:00 do 17:00 z wieloma ciekawymi przystankami po drodze.

Klimatyczny nocleg

Będziemy nocować w super klimatycznym gościńcu „z duszą” w okolicach Zwierzyńca. To idealna przestrzeń do relaksu i integracji. Wieczorne ogniska i podróżnicze opowieści (a nawet muzyka na żywo) gwarantowane!

Lokalne przysmaki

Będziemy się stołować w regionalnych karczmach. W jednej z nich można skosztować unikalnego dania – zupy z pokrzyw! Czekają na nas kuchnia tutejszych prababek i smaczne, regionalne śniadania. Zwiedzimy browar w Zwierzyńcu i jedną z lokalnych winnic, gdzie zobaczymy, jak powstają lokalne trunki, i skosztujemy ich.

Trasa dla początkujących i zaawansowanych

Będziemy się poruszać m.in. trasą Green Velo, w dolinie rzeki Wieprz. Przemierzymy przepiękne szlaki, przejedziemy przez labirynt wspaniałych wąwozów lessowych. Zajrzymy nad Zalew Rudka. Przejedziemy aleją dębów w Górecku Kościelnym. Zobaczymy m.in. księżycową panoramę - Babią dolinę.

Wyjątkowa flora i fauna

Trasa przebiega również leśnymi ścieżkami, które pozwolą spojrzeć pod lupę na roztoczańską przyrodę. Zobaczymy unikalny gatunek – konika polskiego oraz odwiedzimy miasto słynące z chrząszczy – Szczebrzeszyn.

Słoneczna pogoda

Roztocze to region Polski z największą ilością słonecznych dni i z najniższym poziomem opadów w ciągu roku. Latem pogoda jest tu (niemal) gwarantowana!

Jazda bez bagażu

Wyprawa ma charakter pętlowy – to znaczy, że bagaż zostawimy w jednym miejscu, które będzie naszą „bazą” na czas podróżowania. To zwiększy komfort na trasie. Nie musisz zabierać sakw!

Odkryj nie-zwykłe Roztocze z GlobTroperem

Zwierzyniec

Najbardziej znany ośrodek turystyczny w regionie. Dawniej obszar, w którym – zgodnie z nazwą – biegały wolno zwierzęta Ordynatów Zamojskich. Dziś to urokliwe miasteczko z lokalnym browarem i serce Roztocza. Zachwyca również tutejszy wyjątkowy kościół na wyspie, Pałac Plenipotenta – obecny budynek siedziby Parku Narodowego – i lokalny browar. W pobliżu znajdują się przepiękne Stawy Echo, nad którymi uwielbiają odpoczywać mieszkańcy.

Józefów

Rowerowa stolica Roztocza i mekka dla wszystkich miłośników dwóch kółek. Krajobraz księżycowy, jaki panuje w tutejszym kamieniołomie, nazywanym też Babią Doliną, jest nie do opisania. To miejsce, które po prostu trzeba zobaczyć! 20-metrowa baszta widokowa pozwala podziwiać je z odpowiedniej perspektywy.

Krasnobród

Położony nad przepięknym zalewem, który jest idealnym miejscem na leniwy, jak i aktywny wypoczynek. Opleciony doskonale przygotowanymi ścieżkami rowerowymi, urzeka malowniczą panoramą. W pobliżu zalewu znajduje się też wieża widokowa idealna do obserwowania i robienia zdjęć całej okolicy.

Lokalna winnica

Rodzinna winnica rozpościerająca się w roztoczańskiej dolinie, z ponad 2500 sztuk winnych krzewów. To wyjątkowe miejsce z tradycjami, w którym można przyjrzeć się od kuchni temu, jak powstaje lokalne wino i przekonać się o jego bogatym bukiecie aromatów.

Florianka

To tu, pośrodku lasu, znajduje się klimatyczny, XIX-wieczny folwark oraz hodowla konika polskiego – unikalnej rasy koni. Miejsce jest położone z dala od ruchliwych dróg i cywilizacji. Tu można poczuć prawdziwy kontakt z Naturą!

Szczebrzeszyn

Tu warto się wybrać choćby po to, aby sprawdzić, czy chrząszcz naprawdę brzmi w trzcinie! Miasteczko urzeka wielokulturowym dziedzictwem. Znajdują się tu m.in. synagoga i cerkiew z XVI wieku i XV-wieczny kościół. Miejsce słynie też z „Piekiełka Szczebrzeszyńskiego” – wspaniałych wąwozów lessowych, które są częścią Parku Krajobrazowego.

Plan wyjazdu

 

Dzień 1

Guciów Krasnobród Górecko Stare Florianka Zwierzyniec  Guciów

Dzień 2

Guciów Zwierzyniec Górecko Kościelne Józefów Nowiny  Terespol-Kukiełki  Guciów

Dzień 3

Guciów Zwierzyniec Lipowiec Kawęczynek Szczebrzeszyn  Zalew Rudka  Guciów

Noclegi i wyżywienie

Miejsce noclegowe zostało wybrane bardzo starannie, jest czyste, położone w doskonałej lokalizacji (w otulinie Roztoczańskiego Parku Narodowego) i w pięknym otoczeniu przyrody. Będziemy nocować w gościńcu-prywatnym skansenie z XVIII/XIX wieku, ze świetną atmosferą i niepowtarzalnym klimatem oraz lokalnymi wyrobami. Dla chętnych będzie możliwość skorzystania z sauny. Pod gościńcem można zaparkować auto. Jest również zamykane miejsce na pozostawienie rowerów na noc.

Każdy dzień rozpoczniemy smacznym, regionalnym śniadaniem (na bazie lokalnych produktów) w gospodzie zbudowanej na wzór XIX wiecznej karczmy. Czeka na nas prosta, wiejska kuchnia, wzorowana na potrawach gotowanych przez tutejsze prababki. Wieczorami zasiądziemy razem do ogniska, upieczemy kiełbaski i będziemy wymieniać się podróżniczymi doświadczeniami. W jeden wieczór będzie możliwość wysłuchania prelekcji podróżniczej, na wybrany przez Uczestników temat. W drugi wieczór, przy ognisku, czeka na nas zabawa przy regionalnej muzyce na żywo.

NoclegiRodzaj miejscaWyżywieniePokój
2 noclegiKlimatyczny gościniec w otulinie Roztoczańskiego Parku Narodowego2 x śniadanie i 2 x kolacja (1 x ognisko z kiełbaskami, warzywami, pieczywem, ogórkami, smalcem, dodatkami; 1 x ognisko z lokalnymi specjałami - kiełbaskami, bigosem, słoniną, nalewką, samogonem, chlebem razowym, itp.)Pokoje 2-4 osobowe, prywatna łazienka

Transport

Dojazd na miejsce zbiórki (Guciów) i powrót we własnym zakresie. Na miejscu podróżujemy głównie na dwóch kółkach 🙂 Dzienne dystanse do pokonania to około 60 km. Jeździmy od 9:00 do około 17:00-18:00, z przerwami na odpoczynek, zwiedzanie okolicy i odkrywanie fantastycznych miejsc, a także podziwianie pięknych widoków. Czas na same przejazdy to około 4-5 godzin dziennie.

Istnieje możliwość transportu do Guciowa – wyjazd z Katowic, Krakowa oraz z Rzeszowa.

Koszt wyprawy z GlobTroperem

Cena wyprawy850 PLN

Zasady płatności

I rata

Płatność po potwierdzeniu wyprawy

II rata

Płatność do 14 dni przed wyprawą

Cena obejmuje

 • Zakwaterowanie podczas całej wyprawy (łącznie 2 noclegi) w bardzo klimatycznym gościńcu w otulinie Roztoczańskiego Parku Narodowego
 • Częściowe wyżywienie (2 śniadania i 2 kolacje – 1 x ognisko z kiełbaskami, warzywami i dodatkami i 1 x ognisko z lokalnymi specjałami – kiełbaskami, bigosem, słoniną, chlebem razowym, nalewką, samogonem, itp.)
 • Wieczór z regionalną muzyką na żywo
 • Udział we wszystkich wymienionych w planie atrakcjach
 • Bilet wstępu do Roztoczańskiego Parku Narodowego
 • Wizytę w winnicy (około 2h) wraz z oprowadzaniem, degustacją lokalnych win i przekąskami
 • Zwiedzanie Zagrody Guciów z przewodnikiem
 • Opiekę doświadczonego instruktora turystyki rowerowej oraz lidera wyprawy
 • Krótkie przeszkolenie przed wyruszeniem w trasę
 • Koszty organizacyjne
 • Ubezpieczenie podróżne (NNW 30.000 zł, KR 10.000 zł, OC 50.000 euro, SS 1.100 euro)
 • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • Gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • Podatek vat
 • Pakiet wyprawowy GlobTropera (koszulka, notes, długopis, pocztówki, worek sportowy)
 • Zdjęcia z wyjazdu

Cena nie obejmuje

 • Dojazdu na miejsce zbiórki oraz powrotu – rozpoczynamy i kończymy wyprawę w Guciowie
 • Kosztów ewentualnego wypożyczenia roweru
 • Biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie – możesz zdecydować, które z atrakcji zwiedzasz „od środka”, płacąc za bilet wstępu, a które wolisz pominąć (około 40 PLN na cały wyjazd)
 • Atrakcji nieujętych w planie lub oznaczonych jako atrakcje dla chętnych/fakultatywne
 • Wydatków własnych
 • Korzystania z sauny w gościńcu
 • Częściowego wyżywienia (obiadów)
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego (zakwaterowanie z innym uczestnikiem wyjazdu jest bez dopłaty)

Ważne informacje

 • Wszystkie miejsca, atrakcje są przez nas specjalnie wyselekcjonowane. Miejsce noclegowe zostało starannie dobrane – to wszystko aby dbać o twoje najlepsze podróżnicze doświadczenia i wspaniałe wspomnienia z wyjazdu ?
 • Zawsze gramy fair – nie musisz obawiać się ukrytych kosztów i niemiłych niespodzianek. Jesteśmy po to, byś cieszył się bezpiecznymi i nie-zwykłymi podróżami.
 • Minimalna liczba uczestników to 8 osób.
 • Bez dopłat dla singli – Podróżujesz samodzielnie? W GlobTroper nie musisz mieć pary, żeby wyruszyć w świat bez przepłacania. Poznaj ludzi, którzy pasjonują się tym, co Ty. Razem z nimi odkryjesz uroki wyprawy w pełni.
 • Zalecamy rower z oponami o szerokości min. 35mm i przełożeniami. Trasa wyprawy poprowadzona jest po zróżnicowanym podłożu. Będziemy jeździć asfaltem, szutrem, leśnymi ścieżkami, polnymi drogami, czasami również piaskiem.
 • Wymagany jest kask, oświetlenie roweru – przednie i tylne oraz zapasowa dętka.
 • Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem wyprawy wykonać przegląd roweru w serwisie. Upewnij się, że masz sprawne hamulce.
 • Jest to aktywna wyprawa rowerowa, co może wiązać się z niewygodami oraz spontanicznymi zmianami planów, jak na podróżnika przystało. Więcej informacji o tym, jak podróżujemy, znajdziesz TUTAJ.

Ubezpieczenie

Uczestnicy wyprawy ubezpieczani są w TU EUROPA S.A. w ramach ubezpieczenia NNW POLSKA, wariant STANDARD PLUS oraz w ramach ubezpieczenia SKI I SPORT, pakiet SPORT POLSKA, na poniższe sumy:

 • NNW – Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków – do 30.000 PLN
 • KR – Koszty Ratownictwa – do 10.000 PLN
 • OC – Odpowiedzialność Cywilna – do 50.000 EUR
 • SS – Sprzęt Sportowy – do 1.100 EUR

Pobierz Ogólne Warunki Ubezpieczenia NNW POLSKA

Pobierz Ogólne Warunki Ubezpieczenia SKI I SPORT

Terminy wypraw

TerminCena wyprawy 
NOWY TERMIN WKRÓTCE850 PLNZgłoś się
Termin, który pasuje Tobie i Twoim znajomym (+48) 519 819 608 wyprawy@globtroper.pl

Zgłoszenie na wyprawę

Wypełnij krótki formularz widoczny poniżej. Po odebraniu Twojego zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą drogą elektroniczną w celu podpisania umowy.