Roztocze

Kameralna przygoda w krainie słońca

Odkryj Roztocze wspólnie z GlobTroperem – na rowerze i na kajaku. Spędź kilka aktywnych, niezapomnianych dni w zgranej, kameralnej ekipie pasjonatów takich jak Ty. Poznaj z lądu i z rzeki najmniejszy park narodowy w Polsce.

Zrelaksuj się na przyjemnej trasie pełnej przystanków, na których zechcesz zatrzymać się dłużej. Śpij w miejscu „z duszą” i naładuj baterie z dala od miejskiego zgiełku. Kończ każdy dzień ogniskiem i podróżniczymi opowieściami. Spróbuj lokalnych specjałów, w tym zupy z pokrzywy, trunków z lokalnej winnicy i miejscowego browaru. Wyrusz na spotkanie z naturą. Poznaj historię Roztocza i jego unikalny, wielokulturowy klimat. Przekonaj się, dlaczego jest nazywane perłą Lubelszczyzny!

Uwaga! Jeździmy bez bagażu – trasa ma charakter pętli, co oznacza, że codziennie wracamy do jednego punktu na nocleg. Nasza wyprawa jest odpowiednia i dla początkujących, i dla zaawansowanych. Jeśli lubisz pływać kajakiem i jeździć na rowerze i masz „standardową” kondycję – poradzisz sobie bez problemu. To jak? Dołączasz do naszej ekipy?

 • Odkryjesz piękno Roztoczańskiego Parku Narodowego
 • Wyruszysz na spotkanie przygody na dwóch kółkach i z wiosłem w dłoni
 • Sprawdzisz, jak powstają roztoczańskie wino i piwo oraz ich skosztujesz
 • Odwiedzisz rezerwat konika polskiego
 • Spędzisz czas z ekipą miłośników podróży
 • Doświadczysz klimatycznych noclegów w miejscu „z duszą”
 • Zwieńczysz każdy dzień ogniskiem i podróżniczymi opowieściami
 • Z kajaka odkryjesz malownicze meandry rzeki Wieprz

Rowerowe zwiedzanie

Czeka nas kilka aktywnych dni. Przejedziemy ok. 60 km każdego dnia trasami rowerowymi na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Czeka nas jazda w godzinach od ok. 9:00 do 17:00 z wieloma ciekawymi przystankami po drodze.

Przygoda z wiosłem

Wyruszymy w relaksującą podróż kajakami piękną trasą na rzece Wieprz. Przepłyniemy ok. 25 km (ok. 6 h spływu) niewymagającym, ale urzekającym krajobrazowo szlakiem. Czeka nas kilka przenosek.

Klimatyczny nocleg

Będziemy nocować w super klimatycznym gościńcu „z duszą” w okolicach Zwierzyńca. To idealna przestrzeń do relaksu i integracji. Wieczorne ogniska i podróżnicze opowieści (a nawet muzyka na żywo) gwarantowane!

Trasa dla początkujących i zaawansowanych

Będziemy się poruszać m.in. trasą Green Velo, w dolinie rzeki Wieprz. Przemierzymy przepiękne szlaki, przejedziemy przez labirynt wspaniałych wąwozów lessowych. Trasa kajakowa jest łatwa, ciekawa i bardzo malownicza.

Lokalne przysmaki

Będziemy się stołować w regionalnych karczmach. W jednej z nich można skosztować unikalnego dania – zupy z pokrzyw! Czekają na nas kuchnia tutejszych prababek i smaczne, regionalne śniadania. Zwiedzimy browar w Zwierzyńcu i jedną z lokalnych winnic, gdzie zobaczymy, jak powstają lokalne trunki, i skosztujemy ich.

Wyjątkowa flora i fauna

Trasa wyprawy przebiega meandrami Wieprzu i również leśnymi ścieżkami, które pozwolą spojrzeć pod lupę na roztoczańską przyrodę. Zobaczymy unikalny gatunek – konika polskiego oraz odwiedzimy miasto słynące z chrząszczy – Szczebrzeszyn.

Słoneczna pogoda

Roztocze to region Polski z największą ilością słonecznych dni i z najniższym poziomem opadów w ciągu roku. Latem pogoda jest tu (niemal) gwarantowana!

Jazda bez bagażu

Wyprawa ma charakter pętlowy – to znaczy, że bagaż zostawimy w jednym miejscu, które będzie naszą „bazą” na czas podróżowania. To zwiększy komfort na trasie. Nie musisz zabierać sakw!

Odkryj nie-zwykłe Roztocze z GlobTroperem

Zwierzyniec

Najbardziej znany ośrodek turystyczny w regionie. Dawniej obszar, w którym – zgodnie z nazwą – biegały wolno zwierzęta Ordynatów Zamojskich. Dziś to urokliwe miasteczko z lokalnym browarem i serce Roztocza. Zachwyca również tutejszy wyjątkowy kościół na wyspie, Pałac Plenipotenta – obecny budynek siedziby Parku Narodowego – i lokalny browar. W pobliżu znajdują się przepiękne Stawy Echo, nad którymi uwielbiają odpoczywać mieszkańcy.

Rzeka Wieprz

Wieprz to główna (i trzecia największa) rzeka Lubelszczyzny. Koryto rzeki tworzy fantastyczne meandry, jest bardzo urozmaicone, otoczone kwiecistymi łąkami i krzewami, lasami, malowniczymi skarpami i murawami. Obcowanie z naturą i wspaniałe widoki na trasie gwarantowane! Wieprz jest bardzo bogaty ekologicznie, wiele gatunków roślin oraz zwierząt tworzy w pobliżu swoje siedliska.

Krasnobród

Położony nad przepięknym zalewem, który jest idealnym miejscem na leniwy, jak i aktywny wypoczynek. Opleciony doskonale przygotowanymi ścieżkami rowerowymi, urzeka malowniczą panoramą. W pobliżu zalewu znajduje się też wieża widokowa idealna do obserwowania i robienia zdjęć całej okolicy.

Lokalna winnica

Rodzinna winnica rozpościerająca się w roztoczańskiej dolinie, z ponad 2500 sztuk winnych krzewów. To wyjątkowe miejsce z tradycjami, w którym można przyjrzeć się od kuchni temu, jak powstaje lokalne wino i przekonać się o jego bogatym bukiecie aromatów.

Florianka

To tu, pośrodku lasu, znajduje się klimatyczny, XIX-wieczny folwark oraz hodowla konika polskiego – unikalnej rasy koni. Miejsce jest położone z dala od ruchliwych dróg i cywilizacji. Tu można poczuć prawdziwy kontakt z Naturą!

Szczebrzeszyn

Tu warto się wybrać choćby po to, aby sprawdzić, czy chrząszcz naprawdę brzmi w trzcinie! Miasteczko urzeka wielokulturowym dziedzictwem. Znajdują się tu m.in. synagoga i cerkiew z XVI wieku i XV-wieczny kościół. Miejsce słynie też z „Piekiełka Szczebrzeszyńskiego” – wspaniałych wąwozów lessowych, które są częścią Parku Krajobrazowego.

Plan wyjazdu

 

Dzień 1

Hutki Guciów

Spływ kajakowy rzeką Wieprz Roztocze

Dzień 2

Guciów Krasnobród Górecko Stare Florianka Zwierzyniec  Guciów

Dzień 3

Guciów Zwierzyniec Lipowiec Kawęczynek Szczebrzeszyn Zalew Rudka  Guciów

Noclegi i wyżywienie

Miejsce noclegowe zostało wybrane bardzo starannie, jest czyste, położone w doskonałej lokalizacji (w otulinie Roztoczańskiego Parku Narodowego) i w pięknym otoczeniu przyrody. Będziemy nocować w gościńcu-prywatnym skansenie z XVIII/XIX wieku, ze świetną atmosferą i niepowtarzalnym klimatem oraz lokalnymi wyrobami. Dla chętnych będzie możliwość skorzystania z sauny. Pod gościńcem można zaparkować auto. Jest również zamykane miejsce na pozostawienie rowerów na noc.

Każdy dzień rozpoczniemy smacznym, regionalnym śniadaniem (na bazie lokalnych produktów) w gospodzie zbudowanej na wzór XIX wiecznej karczmy. Czeka na nas prosta, wiejska kuchnia, wzorowana na potrawach gotowanych przez tutejsze prababki. Wieczorami zasiądziemy razem do ogniska, upieczemy kiełbaski i będziemy wymieniać się podróżniczymi doświadczeniami. W jeden wieczór będzie możliwość wysłuchania prelekcji podróżniczej, na wybrany przez Uczestników temat. W drugi wieczór, przy ognisku, czeka na nas zabawa przy regionalnej muzyce na żywo.

NoclegiRodzaj miejscaWyżywieniePokój
2 noclegiKlimatyczny gościniec w otulinie Roztoczańskiego Parku Narodowego2 x śniadanie i 2 x kolacja (1 x ognisko z kiełbaskami, warzywami, pieczywem, ogórkami, smalcem, dodatkami; 1 x ognisko z lokalnymi specjałami - kiełbaskami, bigosem, słoniną, nalewką, samogonem, chlebem razowym, itp.)Pokoje 2-4 osobowe, prywatna łazienka

Transport

Dojazd na miejsce zbiórki (Guciów) i powrót we własnym zakresie. Na miejscu podróżujemy głównie na dwóch kółkach 🙂 Ok. 60 km na rowerze dziennie po przyjaznym terenie bez bagażu (pętlowy charakter wyprawy, z noclegiem w jednym miejscu). Jeździmy od 9:00 do około 17:00-18:00, z przerwami na odpoczynek, zwiedzanie okolicy i odkrywanie fantastycznych miejsc, a także podziwianie pięknych widoków. Czas na same przejazdy to około 4-5 godzin dziennie. Do przemierzenia kajakiem malownicza trasa około 25 km (około 6 godzin).

Koszt wyprawy z GlobTroperem

Cena wyprawy850 PLN

Zasady płatności

I rata

Płatność po dokonaniu zapisu

II rata

Płatność do 30 dni przed wyprawą

III rata

Płatność do 14 dni przed wyprawą

Cena obejmuje

 • Zakwaterowanie podczas całej wyprawy (łącznie 2 noclegi) w bardzo klimatycznym gościńcu w otulinie Roztoczańskiego Parku Narodowego
 • Częściowe wyżywienie (2 śniadania i 2 kolacje – 1 x ognisko z kiełbaskami, warzywami i dodatkami i 1 x ognisko z lokalnymi specjałami – kiełbaskami, bigosem, słoniną, chlebem razowym, nalewką, samogonem, itp.)
 • Około 1-godzinny występ muzykanta podczas jednego ogniska – regionalna muzyka na żywo
 • Transport na miejsce rozpoczęcia spływu kajakowego
 • Udział we wszystkich wymienionych w planie atrakcjach
 • Wizytę w winnicy (około 2h) wraz z oprowadzaniem, degustacją lokalnych win i przekąskami
 • Zwiedzanie Zagrody Guciów z przewodnikiem
 • Wypożyczenie kajaków wraz z wiosłami i kamizelkami (na 1 dzień)
 • Opiekę doświadczonego instruktora turystyki rowerowej (przez 2 dni rowerowe) oraz lidera wyprawy (przez cały wyjazd)
 • Krótkie przeszkolenie przed wyruszeniem w trasę
 • Koszty organizacyjne
 • Ubezpieczenie podróżne (NNW 30.000 zł, KR 10.000 zł, OC 50.000 euro, SS 1.100 euro)
 • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • Gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • Podatek vat
 • Pakiet wyprawowy GlobTropera (koszulka, notes, długopis, pocztówki, worek sportowy)
 • Zdjęcia z wyjazdu

Cena nie obejmuje

 • Dojazdu na miejsce zbiórki oraz powrotu – rozpoczynamy i kończymy wyprawę w Guciowie
 • Kosztów ewentualnego wypożyczenia roweru
 • Biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie – możesz zdecydować, które z atrakcji zwiedzasz „od środka”, płacąc za bilet wstępu, a które wolisz pominąć (około 40 zł na cały wyjazd)
 • Atrakcji nieujętych w planie lub oznaczonych jako atrakcje dla chętnych/fakultatywne
 • Wydatków własnych
 • Korzystania z sauny w gościńcu
 • Częściowego wyżywienia (obiadów)
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego (zakwaterowanie z innym uczestnikiem wyjazdu jest bez dopłaty)

Ważne informacje

 • Wszystkie miejsca, atrakcje są przez nas specjalnie wyselekcjonowane. Miejsce noclegowe zostało starannie dobrane – to wszystko aby dbać o twoje najlepsze podróżnicze doświadczenia i wspaniałe wspomnienia z wyjazdu ?
 • Zawsze gramy fair – nie musisz obawiać się ukrytych kosztów i niemiłych niespodzianek. Jesteśmy po to, byś cieszył się bezpiecznymi i nie-zwykłymi podróżami.
 • Minimalna liczba uczestników to 6 osób.
 • Bez dopłat dla singli – Podróżujesz samodzielnie? W GlobTroper nie musisz mieć pary, żeby wyruszyć w świat bez przepłacania. Poznaj ludzi, którzy pasjonują się tym, co Ty. Razem z nimi odkryjesz uroki wyprawy w pełni.
 • Zalecamy rower z oponami o szerokości min. 35mm i przełożeniami. Trasa wyprawy poprowadzona jest po zróżnicowanym podłożu. Będziemy jeździć asfaltem, szutrem, leśnymi ścieżkami, polnymi drogami, czasami również piaskiem.
 • Wymagany jest kask, oświetlenie roweru – przednie i tylne oraz zapasowa dętka.
 • Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem wyprawy wykonać przegląd roweru w serwisie. Upewnij się, że masz sprawne hamulce.
 • Jest to aktywna wyprawa rowerowa, co może wiązać się z niewygodami oraz spontanicznymi zmianami planów, jak na podróżnika przystało. Więcej informacji o tym, jak podróżujemy, znajdziesz TUTAJ.

Ubezpieczenie

Uczestnicy wyprawy ubezpieczani są w TU EUROPA S.A. w ramach ubezpieczenia NNW POLSKA, wariant STANDARD PLUS oraz w ramach ubezpieczenia SKI I SPORT, pakiet SPORT POLSKA, na poniższe sumy:

 • NNW – Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków – do 30.000 PLN
 • KR – Koszty Ratownictwa – do 10.000 PLN
 • OC – Odpowiedzialność Cywilna – do 50.000 EUR
 • SS – Sprzęt Sportowy – do 1.100 EUR

Pobierz Ogólne Warunki Ubezpieczenia NNW POLSKA

Pobierz Ogólne Warunki Ubezpieczenia SKI I SPORT

Terminy wypraw

TerminCena wyprawy 
NOWY TERMIN WKRÓTCE850 PLNZgłoś się
Termin, który pasuje Tobie i Twoim znajomym (+48) 519 819 608 wyprawy@globtroper.pl

Zgłoszenie na wyprawę

Wypełnij krótki formularz widoczny poniżej. Po odebraniu Twojego zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą drogą elektroniczną w celu podpisania umowy.