Rowerowa wyprawa na Bornholm, wyjazd rowerowy na wyspę Bornholm

Bornholm

Majorka Północy na okrągło

Odkryj „Perłę Bałtyku” i „Majorkę Północy” w jednym – duńską wyspę Bornholm. Doświadcz bezpośredniego kontaktu z dziewiczą przyrodą. Odwiedź klimatyczne, niewielkie wioski rybackie, z charakterystycznymi, białymi kominami wędzarni i wiatrakami. Przemierz malownicze lasy pełne aromatycznych owoców leśnych i grzybów. Poznaj wyjątkową kulturę utkaną na styku tradycji nordyckich i germańskich, której początki sięgają czasów prehistorycznych. Ucieknij z dala od zgiełku wielkich miast i odwiedź niewielkie miasteczka i wioski z niesamowitym klimatem. To wszystko (i więcej!) czeka Cię na aktywnej wyprawie rowerowej na Bornholm z GlobTroperem. Wyrusz z nami i przekonaj się, jak dobrze działa połączenie hygge i skandynawskiego minimalizmu!

Przed Tobą 7 aktywnych dni na dwóch kółkach. Jeśli tylko masz „średnią” kondycję rowerową i pozytywne nastawienie, czekają Cię same pozytywne doświadczenia – i to w budżetowym stylu. Dołącz do ekipy ludzi głodnych przygód – takich, jak Ty. Moc wspomnień gwarantowana!

Uwaga! Wyprawa rowerowa na Bornholm ma charakter pętli – każdego dnia wracamy do naszej bazy wypadowej znajdującej się na wschodzie wyspy.

 • Zachwycisz się majestatycznymi klifami na północy wyspy
 • Zrelaksujesz się na szerokich plażach na południu i w malowniczych lasach
 • Skosztujesz najlepszych wędzonych śledzi w Europie i piwa warzonego wg dawnych receptur
 • Przekonasz się, jaki jest prawdziwie naturalny smak owoców i grzybów leśnych
 • Poznasz niezwykłą historię jednego z największych średniowiecznych zamków Europy Północnej
 • Odkryjesz tajniki rzemiosła skandynawskiego
 • Odwiedzisz klimatyczne wioski rybackie
 • Spędzisz wyjątkowy czas z ekipą podróżników

Aktywna wyprawa rowerowa

Pokonamy ok. 60 km każdego dnia (4-5 h jazdy + przerwy na atrakcje), głównie po płaskich, asfaltowych drogach, ale z kilkoma podjazdami. Przemierzymy też leśne ścieżki i żwirowe drogi. Wymagana średnia kondycja fizyczna.

W klimatycznym stylu

Będziemy nocować w aparthotelu położonym 450m od morza. To klimatyczne miejsce, które łączy niską cenę z dogodnymi warunkami noclegowymi – w prostym, minimalistycznym stylu.

Nordyckie klimaty

Odwiedzimy nadmorskie wioski rybackie oraz zachwycające miasteczka ze średniowieczną architekturą, m.in. malownicze Svaneke i Gudhjem.

Majestatyczna przyroda

Zobaczymy m.in. fiordy na północy wyspy, wspaniały las Almindingen, piaszczyste plaże oraz przepiękny Las Rajskich Pagórków. Trasa wyprawy wiedzie malowniczymi szlakami. Przed nami urokliwe widoki!

Kuchnia skandynawska prosto z natury

Skosztujemy świeżo uwędzonego śledzia z tradycyjnej wędzarni, piwa warzonego wg receptury sprzed wieków i darów lasu.

Podróżnicze opowieści

Wieczory spędzimy na opowieściach np. o wyprawach do Tajlandii czy Japonii i na wymianie podróżniczych doświadczeń. Integracja gwarantowana!

Trasa o charakterze pętli

Malownicze Svaneke będzie naszą bazą wypadową przez całe 7 dni. Jeździmy bez bagażu i cieszymy się maksimum komfortu na trasie.

Odkryj nie-zwykły Bornholm z GlobTroperem

Aakirkeby

Usytuowane w centrum wyspy, dawna stolica Bornholmu. Nazywane miastem-kwiaty, z uwagi na słynną giełdę kwiatową, która się tu odbywa. Znajdziemy tu m.in. ciekawe muzeum motoryzacji oraz bardzo nowoczesne muzeum-centrum nauki „NaturBornholm”.

Ronne

Miasto, którego korzenie sięgają XIII wieku. Ważny port komunikacyjny Bornholmu, pełni rolę jego stolicy. Tu znajduje się m.in. najstarszy w Danii teatr i manufaktura produkująca ręcznie składane zegary szafkowe.

Dueodde

Słynna, szeroka, piaszczysta plaża z imponującymi wydmami, na południowym wschodzie wyspy. Zachwyca drobniutki, biały piasek. Popularne miejsce wśród mieszkańców oraz turystów, z mnóstwem klimatycznych knajpek. Znajduje się nieopodal Nexo.

Nexo

Tu znajduje się największy na wyspie port rybacki. Miasteczko ma postindustrialny charakter i jest ważnym centrum handlowym Bornholmu. Jego początki sięgają XIV wieku. Znajdziemy tu ciekawe muzeum ze zbiorami poświęconymi m.in. żeglarstwu, a także Muzeum Bornholmskich Kolei Żelaznych. W pobliżu jest Las Rajskich Pagórków z malowniczymi dolinami, wzniesieniami oraz stawami.

Hasle

Tradycyjne miasteczko rybackie, z kolorowymi, drewnianymi domkami, wąskimi uliczkami i tradycyjnymi wędzarniami z białymi kominami. Wyjątkowo klimatyczne i kameralne. Słynie z najlepszych śledzi wędzonych w Europie. W jego pobliżu znajduje się piaszczysta plaża.

Allinge-Sandvig

Turystyczne i kulturalne serce wyspy. W lipcu odbywa się tu słynny festiwal jazzowy. W jego pobliżu znajdują się przepiękne klify, bajkowe wrzosowiska na Hammeren oraz słynne ruiny zamku średniowiecznego Hammershus.

Hammershus

Ruiny jednego z największych zamków średniowiecznych w Europie Północnej, powstałego w XII wieku. Jedna z najważniejszych wizytówek wyspy. Niezwykle malownicze miejsce, które przez ponad 500 lat było siedzibą różnych władców Bornholmu.

Gudhjem

Miasteczko o artystycznym, a jednocześnie górskim klimacie, u stóp góry Bokul. To tu znajduje się największy wiatrak na wyspie, aktualnie zamieniony w restaurację z lokalnymi przysmakami. Działają tu nietuzinkowe manufaktury – np. tworząca wyroby ze szkła oraz karmelki.

Svaneke

Bardzo tradycyjne miasteczko, najbardziej wysunięte na wschód wyspy. Linia brzegowa w tym miejscu jest wyjątkowo urzekająca – skalista, z licznymi cypelkami oraz zatoczkami. W Svaneke nie zabrakło wędzarni, huty szkła i manufaktury słodyczy, a także tradycyjnego browaru, w którym piwo warzy się jak przed wiekami.

Wyspa Christianso

Malutka, urokliwa wysepka należąca do archipelagu Ertholmene. Jest rezerwatem przyrody. Zamieszkuje ją tylko 100 osób, a klimat, który na niej panuje jest niesamowity. Większość zabudowy wyspy pochodzi z XVII wieku. Robi to niesamowite wrażenie – jakby czas dookoła zwolnił!

Plan wyjazdu

 

Świnoujście Ystad (Szwecja) Ronne (Bornholm) Svaneke Hasle Nykker Svaneke  Gudhjem  Kongemindet Svaneke  Nexo Dueodde Svaneke Hasle Allinge-Sandvig Hammersus Svaneke  Rokkestenen  Aarsdale Svaneke Ronne Ystad (Szwecja) Świnoujście

Noclegi

Klimatyczny nocleg w aparthotelu położonym niedaleko morza i nieopodal urokliwego miasteczka – Svaneke, które stanowi idealną bazę wypadową do odkrywania wszystkich krańców wyspy. Sprawdzone, czyste, bezpieczne i klimatyczne miejsce, w którym można poczuć ducha skandynawskiego minimalizmu.

NoclegiRodzaj miejscaPokój
6 noclegówKlimatyczny aparthotel położony w spokojnej lokalizacji, około 1,5km od morzaApartamenty 2-8 osobowe (pokoje 2-3-osobowe) z prywatnymi łazienkami i aneksami kuchennymi

Transport

Dojazd na miejsce zbiórki (Świnoujście) oraz powrót we własnym zakresie. Ze Świnoujścia docieramy promem do Ystad (Szwecja) i dalej na Bornholm. Zapewniamy transport bagaży z portu na Bornholmie (Ronne) do miejsca noclegowego. Na miejscu przemieszczamy się rowerami 🙂 Średnia dzienna długość trasy wynosi 60 km. Bornholm ma doskonale rozwiniętą sieć ścieżek rowerowych o łącznej długości ponad 230 km – głównie asfaltowych, a niekiedy leśnych i żwirowych. Jeździmy ok. 4-5h dziennie, mniej więcej w godzinach 9:00-18:00, z licznymi przystankami w malowniczych lokalizacjach na odpoczynek, zwiedzanie, posiłki oraz chłonięcie wspaniałego klimatu wyspy.

Istnieje możliwość wypożyczenia roweru w zaprzyjaźnionej wypożyczalni na Bornholmie 🙂

Koszt wyprawy z GlobTroperem

Cena wyprawy2 690 PLN

Zasady płatności

I rata

Płatność po potwierdzeniu wyprawy

II rata

Płatność do 14 dni przed wyprawą

Cena obejmuje

 • Zakwaterowanie podczas całej wyprawy na Bornholm (łącznie 6 noclegów w aparthotelu)
 • Bilety na promy na trasie Świnoujście-Bornholm-Świnoujście (z rowerem)
 • Transport bagaży z portu w Ronne do miejsca noclegowego w pierwszy dzień oraz z miejsca noclegowego do portu w Ronne w ostatni dzień
 • Udział we wszystkich wymienionych w planie atrakcjach
 • Opiekę doświadczonego instruktora turystyki rowerowej oraz lidera wyprawy
 • Krótkie przeszkolenie przed wyruszeniem w trasę
 • Koszty organizacyjne
 • Ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 100.000 euro, KR 6.000 euro, NNW 10.000 euro, BP – w tym sprzęt sportowy – 1.000 euro, OC 100.000 euro)
 • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • Gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • Podatek vat
 • Pakiet wyprawowy GlobTropera (koszulka, notes, długopis, pocztówki, worek sportowy)
 • Zdjęcia z wyjazdu

Cena nie obejmuje

 • Dojazdu na miejsce zbiórki oraz powrotu – rozpoczynamy i kończymy wyprawę w Świnoujściu
 • Kosztów ewentualnego noclegu w kajucie na promie Świnoujście-Ystad-Świnoujście (można dokupić przy rezerwacji wyjazdu)
 • Kosztów ewentualnego wypożyczenia roweru (około 290 PLN)
 • Wyżywienia (minimum 90 PLN/dzień)
 • Biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie – możesz zdecydować, które z atrakcji zwiedzasz „od środka”, płacąc za bilet wstępu, a które wolisz pominąć (około 300 PLN/wyjazd)
 • Atrakcji nieujętych w planie lub oznaczonych jako atrakcje dla chętnych/fakultatywne
 • Wydatków własnych
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego (zakwaterowanie z innymi Uczestnikami wyjazdu jest bez dopłaty)

Ważne informacje

 • Wszystkie miejsca, atrakcje są przez nas specjalnie wyselekcjonowane. Miejsce noclegowe zostało starannie dobrane – to wszystko aby dbać o twoje najlepsze podróżnicze doświadczenia i wspaniałe wspomnienia z wyjazdu ?
 • Zawsze gramy fair – nie musisz obawiać się ukrytych kosztów i niemiłych niespodzianek. Jesteśmy po to, byś cieszył się bezpiecznymi i nie-zwykłymi podróżami.
 • Aby wjechać do Danii musisz mieć ważny dowód osobisty lub paszport.
 • Nie potrzebujesz wizy (jako obywatel Polski).
 • Szczepienia – obowiązkowe: brak, zalecane: WZW A, WZW B, błonica, tężec, krztusiec, kleszczowe zapalenie mózgu, COVID-19. Więcej informacji o szczepieniach znajdziesz TUTAJ.
 • Zalecamy rower z oponami o szerokości min. 35mm i przełożeniami. Trasa wyprawy rowerowej poprowadzona jest po zróżnicowanym podłożu. Będziemy jeździć asfaltem, szutrem, leśnymi ścieżkami, polnymi drogami. Będzie kilka podjazdów.
 • Wymagany jest kask, oświetlenie roweru – przednie i tylne oraz zapasowa dętka.
 • Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem wyprawy wykonać przegląd roweru w serwisie. Upewnij się, że masz sprawne hamulce.
 • Minimalna liczba uczestników to 8 osób.
 • Bez dopłat dla singli – Podróżujesz samodzielnie? W GlobTroper nie musisz mieć pary, żeby wyruszyć w świat bez przepłacania. Poznaj ludzi, którzy pasjonują się tym, co Ty. Razem z nimi odkryjesz uroki wyprawy w pełni.
 • Jest to aktywna wyprawa rowerowa, co może wiązać się z niewygodami oraz spontanicznymi zmianami planów, jak na podróżnika przystało. Więcej informacji o tym, jak podróżujemy, znajdziesz TUTAJ.

Ubezpieczenie

Uczestnicy wypraw ubezpieczani są w TU EUROPA S.A. w ramach wariantu VIP na poniższe sumy:

 • KL – Koszty Leczenia – do 100.000 EUR
 • KR – Koszty Ratownictwa – do 6.000 EUR
 • NNW – Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków – do 10.000 EUR
 • BP – Bagaż Podróżny (w tym sprzęt sportowy) – do 1.000 EUR
 • OC – Odpowiedzialność Cywilna – do 100.000 EUR

Polisa zawiera rozszerzenie zakresu odpowiedzialności o choroby przewlekłe, o pokrycie kosztów leczenia, ratownictwa i transportu oraz pomocy w podróży, powstałych podczas podróży zagranicznej w wyniku zachorowania na COVID-19 oraz o pokrycie kosztów zakwaterowania, wyżywienia  i transportu powrotnego do Polski ubezpieczonego w razie jego obowiązkowej kwarantanny lub izolacji związanej z COVID-19, zaleconej i zorganizowanej przez służby medyczne kraju będącego celem podróży w limicie do 2 000 euro.

Pobierz Ogólne Warunki Ubezpieczenia

Terminy wypraw na Bornholm

TerminCena wyprawy 
Termin wiosna/lato 2022 wkrótce!2 690 PLNZgłoś się
Termin, który pasuje Tobie i Twoim znajomym (+48) 519 819 608 wyprawy@globtroper.pl

Zgłoszenie na wyprawę

Wypełnij krótki formularz widoczny poniżej. Po odebraniu Twojego zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą drogą elektroniczną w celu podpisania umowy.