Zawieszona gdzieś między wielowiekową tradycją a nowoczesnością podniesioną do potęgi n-tej. Położona na 6 800 wyspach, z aktywnym wulkanem, czterema systemami pisma, najpunktualniejszymi na świecie pociągami, czarnym kotem, który zwiastuje szczęście i drzemką w pracy zagwarantowaną przez konstytucję. Taka jest właśnie Japonia. Podczas tej wyprawy poznasz jak wiele ma oblicz. Intryguje, zaskakuje swoją odmiennością kulturową i… wciąga bez reszty. Jeżeli marzysz o wyjątkowej wyprawie do miejsca, które dostarczy Ci nietuzinkowych doświadczeń – Kraj Kwitnącej Wiśni powinien być kierunkiem Twojej kolejnej podróży.

 • Odkryjesz różne oblicza Japonii – wielowiekową tradycję i nowoczesność
 • Poznasz fascynującą japońską kulturę, jej unikatowe tradycje i rytuały
 • Spróbujesz najsmaczniejszego ramenu i sushi, doświadczysz ceremonii parzenia herbaty
 • Spędzisz noc w klasztorze na Świętej Górze Koya i poznasz życie mnichów
 • Zobaczysz tradycyjny teatr Kabuki
 • Odpoczniesz w gorących źródłach
 • Przejedziesz się Shinkansenem i odwiedzisz przepiękne pola ryżowe
 • Sprawdzisz, jak to jest spać w kapsule hotelowej i w tradycyjnym ryokanie

Noclegi w nie-zwykłych miejscach

Noclegi w tradycyjnych japońskich gospodach (ryokan), 1 magiczny nocleg u mnichów buddyjskich na świętej górze Koya, 1 noc w hotelu kapsułowym.

Zwiedzanie świątyń i zamków

Odwiedzimy najważniejsze, a także najpiękniejsze świątynie i zamki Japonii z różnych okresów historycznych. Niektóre wpisane na listę UNESCO!

Jedzenie

Spróbujemy lokalnych specjałów - najlepszej na świecie zupy ramen, pysznych owoców morza, sushi, onigiri, wypijemy sake. Odwiedzimy największy na świecie market rybny.

Poznawanie kultury

Poznawanie lokalnej kultury, tradycji i rytuałów. Obserwacja życia mnichów, poranna modlitwa na Koyasan, teatr Kabuki, japońskie łaźnie, ceremonia parzenia herbaty. Przymierzymy kimona.

Ciekawe środki transportu

Skorzystamy z przejazdów superszybkimi pociągami-pociskami Shinkansen. Rozwijają prędkość do 405 km/godzinę! Podczas wyprawy tylko transport lokalny.

Aktywnie

Wypoczniemy aktywnie - codziennie do pokonania piechotą dystans około 15km.

Poznaj Japonię z GlobTroperem

Tokio

Tętniąca życiem światowa metropolia zamieszkiwana przez ok. 38 mln osób. Tu odwieczna tradycja miesza się z ultranowoczesnością. W Tokio odkryjemy magię przeszłości, jeszcze z czasów, gdy nazywało się Edo, i powiew przyszłości – czasami w tym samym momencie! Miasto zapewni nam jedyne w swoim rodzaju doznania, bo podróż przez jego zupełnie odmienne od siebie dzielnice to wielowymiarowe przeżycie, które pozostawia po sobie nie-zwykłe wrażenie.

Fuji

Święta Góra Japonii – czynny wulkan, a zarazem najwyższy szczyt (3 776 m n.p.m.) i symbol Kraju Kwitnącej Wiśni. Miejsce bardzo kultowe, majestatyczne i pełne uroku. Jest częścią Parku Narodowego Fuji-Hakone-Izu, w którego skład wchodzi także Kraina Pięciu Jezior, z której będziemy podziwiać wspaniałą panoramę na Fuji.

Pola ryżowe Maruyama Senmaida

Wspaniałe tarasy ryżowe, starannie ręcznie „rzeźbione” od ponad 400 lat, na których można znaleźć ponad 1300 poletek ryżu w różnych kształtach i rozmiarach. To jedna z tych zapierających dech w piersiach scenerii dawnej Japonii. Wszelkich czynności na poletkach dokonuje się ręcznie – nie używa się maszyn. Fantastyczne widoki gwarantowane!

wyspa Itsukushima (Miyajima)

„Wyspa Świątyń” określona mianem jednego z trzech najpiękniejszych miejsc widokowych w Japonii. Leży na Wewnętrznym Morzu Japońskim i jest znana ze spektakularnego chramu Itsukushima wpisanego na listę UNESCO i z 16-metrowej brami Tori (uznawanej za najpiękniejszą w Japonii), która podczas przypływu wygląda jakby unosiła się na wodzie.

Wodospad i świątynia Nachi

Kumano Kodō to jeden z najpiękniejszych szlaków Japonii, będący niegdyś trasą pielgrzymek cesarzy oraz samurajów. Nachi Taisha, pomarańczowa świątynia przy wodospadzie, stanowi drugie najważniejsze sanktuarium regionu. Cały szlak oraz jego budowle zostały wpisane na listę UNESCO jako jedna z dwóch uznanych na całym świecie dróg pielgrzymkowych. Wodospad Nachi ma 133m i jest jednym z najwyższych wodospadów w kraju.

Kyoto

Dawna stolica Krainy Wschodzącego Słońca i siedziba cesarza. Centrum kulturowe kraju. Jedno z najpiękniejszych miast Japonii z niepowtarzalną atmosferą i z wieloma atrakcjami wpisanymi na listę UNESCO. To właśnie tutaj znajduje się wspaniała świątynia Fushimi Inari-Taisha z tysiącami bram Tori – symbol Kioto, a także przepiękny Złoty Pawilon, świątynia Kiyomizu-dera czy dzielnica gejsz Gion. To wszystko w scenerii urokliwych japońskich ogrodów i zielonego, bambusowego lasu.

Nara

Pierwsza stolica Japonii, ośrodek religijno-kulturowy kraju, skrywający nie-zwykłe zabytki – 8 wspaniałych miejsc wpisanych na listę UNESCO. Wyjątkowy skarb japońskiej autentyczności. Kompleks świątynny Todaj-ji to wizytówka miasta do niedawna stanowiąca największy drewniany budynek na świecie. W środku znajdziemy olbrzymi posąg Buddy z brązu (wysoki na ponad 15 m). W Nara panuje wyjątkowy spokój i leniwa, baśniowa atmosfera, która sprzyja spacerom po pachnącym lesie. To wszystko oczywiście wśród uroczych jelonków uznawanych za posłańców bogów.

Święta Góra Koyasan

Kōya-san to centrum japońskiego Buddyzmu. Niepowtarzalne, magiczne miejsce, gdzie piękna przyroda przeplata się ze wspaniałościami tradycyjnej architektury. Panuje tutaj jedyna w swoim rodzaju cisza, która sprzyja medytacjom i refleksjom, z łatwością można poobserwować mnichów, którzy ubrani w tradycyjne stroje oddają się modlitwie. Znajduje się tu również największe mauzoleum Japonii – Okunoin o mistycznej atmosferze, ze słynną Toro-do – „salą lampionów”.

Plan wyjazdu

Tokio zamek Himeji Okayama Kurashiki Hiroshima   Itsukushima (Miyajima) Kioto Nara  Shingu Maruyama Senmaida wodospad Nachi Shingu Osaka święta góra Koya  Tokio Kawaguchiko (Fuji) Tokio

Noclegi i wyżywienie

Miejsca noclegowe wybieramy bardzo starannie, są czyste i położone w dobrej lokalizacji. Śpimy w klimatycznych, tradycyjnych japońskich gospodach (nazywanych ryokan), gdzie poczuć można prawdziwą atmosferę nie-zwykłej Japonii. Korzystamy też z gościny rodzinnych guesthouse’ów oraz hosteli, a także z noclegów w hotelach kapsułowych gdzie pomieszczenie hotelowe dzieli się na „minipokoiki” (wymiary ok. 2×1×1 m). Przed nami magiczna noc w klasztorze u mnichów buddyjskich na świętej górze Koya-san.

Podczas podróży po Kraju Kwitnącej Wiśni powinniśmy pamiętać, że w związku z dużą liczbą ludności zamieszkującą Japonię, ograniczona jest przestrzeń mieszkań i obiektów noclegowych. Pokoje często są dość małe i wielofunkcyjne, popularne są łóżka piętrowe. Pokoje w stylu japońskim przewidują nocleg na podłodze wyłożonej tradycyjnymi matami tatami – na futonie, czyli wygodnym japońskim materacu.

NoclegiRodzaj miejscaWyżywieniePokój
6 noclegówHotel 2*Pokoje 2-4-osobowe (3 noclegi pokoje w stylu japońskim - futony) z prywatną łazienką
2 noclegiHotel 3*Pokoje 2-osobowe z prywatną łazienką
1 noclegHostel 3*Pokoje 2-osobowe (łóżka piętrowe), wspólna łazienka
1 noclegHotel kapsułowyMini-pokoiki kapsuły w pokoju wieloosobowym, wspólna łazienka
2 noclegiTradycyjna japońska gospoda (ryokan)Pokoje 4 osobowe w stylu japońskim (futony), wspólna łazienka
1 noclegGuesthouse / hotel 1*Pokoje 2-4 osobowe (łóżka piętrowe) lub 8-osobowy duży pokój w stylu japońskim (futony), wspólna łazienka
1 noclegKlasztor u mnichów na górze Koya1 x obiadokolacja, 1 x śniadaniePokoje 2-6 osobowe w stylu japońskim (futony), wspólna łazienka

Transport

Loty

Warszawa – Chopina

Tokio

Pośredniczymy w zakupie biletów lotniczych. Wyszukujemy dla Was najbardziej korzystne cenowo połączenia, z możliwie jak najkrótszymi przesiadkami. Nie pobieramy za to żadnych dodatkowych opłat – płacisz faktyczną cenę biletu. Bilety zakupujemy dla wszystkich razem po potwierdzeniu grupy. Zostaniesz przez nas poinformowany o cenie biletów przed ich zakupem. Z Polski wylatujesz z pozostałymi uczestnikami. Bilet nie jest wliczony w cenę wyjazdu.

Po konsultacji z nami, możesz kupić bilety samodzielnie. Jeśli tylko chcesz, do miejsca docelowego możesz również dotrzeć z innego lotniska.

Transport na miejscu

Na miejscu będziemy podróżować lokalnymi środkami transportu. Kupimy karty JR Pass na 14 dni dzięki którym zmaksymalizujemy nasz czas na miejscu i skorzystamy z przejazdów superszybkimi pociągami-pociskami Shinkansen. Rozwijają prędkość nawet do 405 km/godzinę! Będziemy się przemieszczać również metrem, kolejką, lokalnymi autobusami i promami. Będziemy dużo chodzić! Zabierz wygodne buty i przygotuj się na ciekawe rozmowy z miejscowymi. Lokalne środki transportu zbliżają, i to jak!

Koszt wyprawy z GlobTroperem

Cena wyprawy 8 800 PLN
Cena biletów lotniczych2 850 PLN

Zasady płatności

I rata

Płatność po dokonaniu zapisu

II rata

Płatność do 7 dni po zakupie biletów lotniczych

III rata

Płatność do 30 dni przed wyprawą

Cena obejmuje

 • Zakwaterowanie podczas całej wyprawy (łącznie 14 noclegów, w przypadku terminu 07-21.04.2020r. 13 noclegów)
 • Częściowe wyżywienie:
  obiadokolacja i śniadanie podczas noclegu u mnichów na Koya-san
 • JR Pass na 14 dni (karta na nielimitowane przejazdy superszybkimi pociągami)
 • Wszystkie wymienione w planie wyjazdu transfery: metro, pociągi, autobusy, łodzie, promy
 • Udział we wszystkich wymienionych w planie atrakcjach
 • Bilet wstępu na sztukę w teatrze Kabuki
 • Wejście do tradycyjnej japońskiej łaźni (onsen)
 • Zwiedzanie pól herbacianych z lokalnym przewodnikiem + ceremonia parzenia zielonej herbaty
 • Opiekę doświadczonego, polskojęzycznego pilota, zakochanego w Azji
 • Koszty organizacyjne
 • Ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 100.000 euro, KR 6.000 euro, NNW 15.000 euro, BP 1.000 euro)
 • Rejestrację podróży w systemie Odyseusz
 • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • Podatek vat
 • Pakiet wyprawowy GlobTropera (koszulka, notes, długopis, pocztówki, worek sportowy)

Cena nie obejmuje

 • Przelotu na trasie: Warszawa-Tokio-Warszawa (Pośredniczymy w zakupie biletów lotniczych. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.)
 • Biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie – możesz zdecydować, które z atrakcji zwiedzasz „od środka”, płacąc za bilet wstępu, a które wolisz pominąć (około 400 zł na cały wyjazd)
 • Atrakcji nieujętych w planie lub oznaczonych jako atrakcje dla chętnych/fakultatywne
 • Wydatków własnych
 • Wydatków związanych z pozostawieniem bagaży w przechowalni
 • Wyżywienia – poza wymienionym jako wliczone w cenę (minimum 100 zł / dzień)
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego (zakwaterowanie z innym uczestnikiem wyjazdu jest bez dopłaty)

Ważne informacje

 • Wszystkie miejsca, atrakcje są przez nas osobiście, wielokrotnie sprawdzone i specjalnie wyselekcjonowane. Starannie dobieramy miejsca noclegowe – to wszystko aby dbać o Wasze najlepsze podróżnicze doświadczenia i wspaniałe wspomnienia z wyjazdu 😊
 • Zawsze gramy fair – nie musicie obawiać się ukrytych kosztów i niemiłych niespodzianek. Jesteśmy po to, byście cieszyli się bezpiecznymi i nie-zwykłymi podróżami.
 • Każdy z podróżnych zobowiązany jest posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski. Paszport powinien mieć przynajmniej 2 puste strony.
 • Obywatele Polski nie potrzebują wizy do Japonii, do 90 dni pobytu.
 • Szczepienia – obowiązkowe: brak, zalecane: WZW B, błonica, tężec, odra, japońskie zapalenie mózgu. Więcej informacji o szczepieniach znajdziesz TUTAJ.
 • Minimalna liczba uczestników to 6 osób.
 • Przelot do Tokio i/lub powrót z Tokio może odbywać się bez opieki pilota. W takim przypadku pilot oczekuje na Uczestników na lotnisku docelowym, a po zakończeniu wyprawy odwozi Uczestników na lotnisko wylotowe.
 • Bez dopłat dla singli – Podróżujesz samodzielnie? W GlobTroper nie musisz mieć pary, żeby wyruszyć w świat bez przepłacania. Poznaj ludzi, którzy pasjonują się tym, co Ty. Razem z nimi odkryjesz uroki wyprawy w pełni.
 • Pamiętaj, że jest to wyprawa trampingowa, co może wiązać się z niewygodami oraz spontanicznymi zmianami planów, jak na podróżnika przystało. Więcej informacji o tym, jak podróżujemy, znajdziesz TUTAJ.

Ubezpieczenie

Uczestnicy wypraw ubezpieczani są w TU EUROPA S.A. w ramach wariantu VIP na poniższe sumy:

 • KL – Koszty Leczenia – do 100.000 EUR
 • KR – Koszty Ratownictwa – do 6.000 EUR
 • NNW – Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków – do 15.000 EUR
 • BP – Bagaż Podróżny – do 1.000 EUR

Pobierz Ogólne Warunki Ubezpieczenia

Terminy wypraw

TerminCena wyprawyCena lotu 
21.03 - 05.04.2020 - LISTA REZERWOWA8 800 PLN2 850 PLNZgłoś się
07.04 - 21.04.20208 800 PLN3 000 PLNZgłoś się
Termin, który pasuje Tobie i Twoim znajomym (+48) 519 819 608 wyprawy@globtroper.pl

Zgłoszenie na wyprawę

Wypełnij krótki formularz widoczny poniżej. Po odebraniu Twojego zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą drogą elektroniczną w celu podpisania umowy.


Administratorem Twoich danych osobowych jest GlobTroper Podróże Aktywne Anna Markowska, adres: ul. Słoneczna, nr 8C, lok. 2, 55-040 Bielany Wrocławskie, NIP: 8961583188, REGON: 382120981, e-mail: wyprawy@globtroper.pl, tel. 519 819 608, dalej: Administrator.

Dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu będą przetwarzane przez Administratora w celu podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy, tj. w szczególności odpowiedzi na Twoje zgłoszenia, przesłanie formularza zgłoszenia na wyprawę. Przysługują Ci prawa wynikające z RODO*, w szczególności prawo do zapomnienia, dostępu, do przenoszenia danych.

Pełną informację dotyczącą ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

* Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.Urz. UE L 119, s. 1), dalej: RODO