Japonia

Kraina Wschodzącego Słońca

Zawieszona gdzieś między wielowiekową tradycją a nowoczesnością podniesioną do potęgi n-tej. Położona na 6 800 wyspach, z aktywnym wulkanem, czterema systemami pisma, najpunktualniejszymi na świecie pociągami, czarnym kotem, który zwiastuje szczęście i drzemką w pracy zagwarantowaną przez konstytucję. Taka jest właśnie Japonia. Podczas tej wyprawy poznasz jak wiele ma oblicz. Intryguje, zaskakuje swoją odmiennością kulturową i… wciąga bez reszty. Jeżeli marzysz o wyjątkowej wyprawie do miejsca, które dostarczy Ci nietuzinkowych doświadczeń – Kraj Kwitnącej Wiśni powinien być kierunkiem Twojej kolejnej podróży.

 • Odkryjesz różne oblicza Japonii – wielowiekową tradycję i nowoczesność
 • Poznasz fascynującą japońską kulturę, jej unikatowe tradycje i rytuały
 • Spróbujesz najsmaczniejszego ramenu i sushi, doświadczysz ceremonii parzenia herbaty
 • Spędzisz noc w klasztorze na Świętej Górze Koya i poznasz życie mnichów
 • Zobaczysz tradycyjny teatr Kabuki
 • Odpoczniesz w gorących źródłach
 • Przejedziesz się Shinkansenem i odwiedzisz przepiękne pola herbaciane
 • Sprawdzisz, jak to jest spać w kapsule hotelowej i w tradycyjnym ryokanie

Noclegi w nie-zwykłych miejscach

Noclegi w tradycyjnych japońskich gospodach (ryokan), 1 magiczny nocleg u mnichów buddyjskich na świętej górze Koya, 1 noc w hotelu kapsułowym.

Zwiedzanie świątyń i zamków

Odwiedzimy najważniejsze, a także najpiękniejsze świątynie i zamki Japonii z różnych okresów historycznych. Niektóre wpisane na listę UNESCO!

Jedzenie

Spróbujemy lokalnych specjałów - najlepszej na świecie zupy ramen, pysznych owoców morza, sushi, onigiri, wypijemy sake. Odwiedzimy największy na świecie market rybny.

Poznawanie kultury

Poznawanie lokalnej kultury, tradycji i rytuałów. Obserwacja życia mnichów, poranna modlitwa na Koyasan, teatr Kabuki, japońskie łaźnie, ceremonia parzenia herbaty. Przymierzymy kimona.

Ciekawe środki transportu

Skorzystamy z przejazdów superszybkimi pociągami-pociskami Shinkansen. Rozwijają prędkość do 405 km/godzinę! Podczas wyprawy tylko transport lokalny.

Aktywnie

Wypoczniemy aktywnie - codziennie dużo nowych doświadczeń i sporo chodzenia!

Poznaj Japonię z GlobTroperem

Tokio

Tętniąca życiem światowa metropolia zamieszkiwana przez ok. 38 mln osób. Tu odwieczna tradycja miesza się z ultranowoczesnością. W Tokio odkryjemy magię przeszłości, jeszcze z czasów, gdy nazywało się Edo, i powiew przyszłości – czasami w tym samym momencie! Miasto zapewni nam jedyne w swoim rodzaju doznania, bo podróż przez jego zupełnie odmienne od siebie dzielnice to wielowymiarowe przeżycie, które pozostawia po sobie nie-zwykłe wrażenie.

Fuji

Święta Góra Japonii – czynny wulkan, a zarazem najwyższy szczyt (3 776 m n.p.m.) i symbol Kraju Kwitnącej Wiśni. Miejsce bardzo kultowe, majestatyczne i pełne uroku. Jest częścią Parku Narodowego Fuji-Hakone-Izu, w którego skład wchodzi także Kraina Pięciu Jezior, z której będziemy podziwiać wspaniałą panoramę na Fuji.

Pola ryżowe Maruyama Senmaida

Wspaniałe tarasy ryżowe, starannie ręcznie „rzeźbione” od ponad 400 lat, na których można znaleźć ponad 1300 poletek ryżu w różnych kształtach i rozmiarach. To jedna z tych zapierających dech w piersiach scenerii dawnej Japonii. Wszelkich czynności na poletkach dokonuje się ręcznie – nie używa się maszyn. Fantastyczne widoki gwarantowane!

wyspa Itsukushima (Miyajima)

„Wyspa Świątyń” określona mianem jednego z trzech najpiękniejszych miejsc widokowych w Japonii. Leży na Wewnętrznym Morzu Japońskim i jest znana ze spektakularnego chramu Itsukushima wpisanego na listę UNESCO i z 16-metrowej brami Tori (uznawanej za najpiękniejszą w Japonii), która podczas przypływu wygląda jakby unosiła się na wodzie.

Wodospad i świątynia Nachi

Kumano Kodō to jeden z najpiękniejszych szlaków Japonii, będący niegdyś trasą pielgrzymek cesarzy oraz samurajów. Nachi Taisha, pomarańczowa świątynia przy wodospadzie, stanowi drugie najważniejsze sanktuarium regionu. Cały szlak oraz jego budowle zostały wpisane na listę UNESCO jako jedna z dwóch uznanych na całym świecie dróg pielgrzymkowych. Wodospad Nachi ma 133m i jest jednym z najwyższych wodospadów w kraju.

Kyoto

Dawna stolica Krainy Wschodzącego Słońca i siedziba cesarza. Centrum kulturowe kraju. Jedno z najpiękniejszych miast Japonii z niepowtarzalną atmosferą i z wieloma atrakcjami wpisanymi na listę UNESCO. To właśnie tutaj znajduje się wspaniała świątynia Fushimi Inari-Taisha z tysiącami bram Tori – symbol Kioto, a także przepiękny Złoty Pawilon, świątynia Kiyomizu-dera czy dzielnica gejsz Gion. To wszystko w scenerii urokliwych japońskich ogrodów i zielonego, bambusowego lasu.

Nara

Pierwsza stolica Japonii, ośrodek religijno-kulturowy kraju, skrywający nie-zwykłe zabytki – 8 wspaniałych miejsc wpisanych na listę UNESCO. Wyjątkowy skarb japońskiej autentyczności. Kompleks świątynny Todaj-ji to wizytówka miasta do niedawna stanowiąca największy drewniany budynek na świecie. W środku znajdziemy olbrzymi posąg Buddy z brązu (wysoki na ponad 15 m). W Nara panuje wyjątkowy spokój i leniwa, baśniowa atmosfera, która sprzyja spacerom po pachnącym lesie. To wszystko oczywiście wśród uroczych jelonków uznawanych za posłańców bogów.

Hiroszima

Miejsce refleksji i zadumy, które zna chyba każdy. 6 sierpnia 1945 roku o godz. 8:15 na Hiroszimę zrzucona została bomba atomowa. Był to pierwszy atomowy atak bombowy w historii świata. Miasto zostało doszczętnie zniszczone. Teraz na miejscu znajduje się Park Pokoju ze słynną Kopułą Bomby Atomowej i Muzeum Pamięci, gdzie historia przeplata się z nowoczesnością.

Pola herbaciane

Zielona herbata stanowi jeden z najważniejszych (i najsmaczniejszych) produktów Japonii. Jednym z najbardziej znanych i najpiękniejszych regionów herbacianych jest prefektura Kioto, która ma długą historię uprawy herbaty – uważa się, że zaczęła się już w 1200 roku. Dzięki setkom lat doświadczenia w hodowli herbaty i 800-letniej tradycji, japońska matcha jest jedną z najlepszych herbat na świecie. Nie ma lepszego miejsca na poznanie procesu produkcji herbaty i jej degustację ze wspaniałym widokiem na soczyście zielone, herbaciane pola.

Święta Góra Koyasan

Kōya-san to centrum japońskiego Buddyzmu. Niepowtarzalne, magiczne miejsce, gdzie piękna przyroda przeplata się ze wspaniałościami tradycyjnej architektury. Panuje tutaj jedyna w swoim rodzaju cisza, która sprzyja medytacjom i refleksjom, z łatwością można poobserwować mnichów, którzy ubrani w tradycyjne stroje oddają się modlitwie. Znajduje się tu również największe mauzoleum Japonii – Okunoin o mistycznej atmosferze, ze słynną Toro-do – „salą lampionów”.

Plan wyjazdu

Tokio zamek Himeji Okayama Kurashiki Hiroshima   Itsukushima (Miyajima) Kioto Nara  Shingu Maruyama Senmaida wodospad Nachi Shingu Osaka święta góra Koya  Tokio Kawaguchiko (Fuji) Tokio

Noclegi i wyżywienie

Miejsca noclegowe wybieramy bardzo starannie, są czyste i położone w dobrej lokalizacji. Śpimy w klimatycznych, tradycyjnych japońskich gospodach, gdzie poczuć można prawdziwą atmosferę nie-zwykłej Japonii. Korzystamy też z gościny rodzinnych guesthouse’ów oraz hosteli, a także z noclegów w hotelach kapsułowych gdzie pomieszczenie hotelowe dzieli się na „minipokoiki” (wymiary ok. 2×1×1 m). Przed nami również magiczna noc w klasztorze u mnichów buddyjskich na świętej górze Koya-san.

Podczas podróży po Kraju Kwitnącej Wiśni powinniśmy pamiętać, że w związku z dużą liczbą ludności zamieszkującą Japonię, ograniczona jest przestrzeń mieszkań i obiektów noclegowych. Pokoje często są dość małe i wielofunkcyjne, popularne są łóżka piętrowe i łazienki dzielone z innymi gośćmi obiektu. Pokoje w stylu japońskim przewidują nocleg na futonie, czyli wygodnym japońskim materacu ułożonym na podłodze wyłożonej tradycyjnymi matami tatami.

NoclegiRodzaj miejscaWyżywieniePokój
6 noclegówHotel 2*Pokoje 2-4-osobowe (3 noclegi pokoje w stylu japońskim - futony) z prywatną łazienką
2 noclegiHotel 3*Pokoje 2-osobowe z prywatną łazienką
1 noclegHostel 3*Pokoje 2-osobowe (łóżka piętrowe), wspólna łazienka
1 noclegHotel kapsułowyMini-pokoiki kapsuły w pokoju wieloosobowym, wspólna łazienka
2 noclegiTradycyjna japońska gospoda (ryokan)Pokoje 4 osobowe w stylu japońskim (futony), wspólna łazienka
1 noclegGuesthouse / hotel 1*Pokoje 2-4 osobowe (łóżka piętrowe) lub 8-osobowy duży pokój w stylu japońskim (futony), wspólna łazienka
1 noclegKlasztor u mnichów na górze Koya1 x obiadokolacja, 1 x śniadaniePokoje 2-6 osobowe w stylu japońskim (futony), wspólna łazienka

Transport

Loty

Warszawa – Chopina

Tokio

Pośredniczymy w zakupie biletów lotniczych. Wyszukujemy dla Was najbardziej korzystne cenowo połączenia, z możliwie jak najkrótszymi przesiadkami. Nie pobieramy za to żadnych dodatkowych opłat – płacisz faktyczną cenę biletu. Bilety zakupujemy dla wszystkich razem po potwierdzeniu grupy. Zostaniesz przez nas poinformowany o cenie biletów przed ich zakupem. Z Polski wylatujesz z pozostałymi uczestnikami. Bilet nie jest wliczony w cenę wyjazdu.

Po konsultacji z nami, możesz kupić bilety samodzielnie. Jeśli tylko chcesz, do miejsca docelowego możesz również dotrzeć z innego lotniska.

Transport na miejscu

Na miejscu podróżujemy głównie lokalnymi środkami transportu. Dzięki kartom JR Pass na 14 dni maksymalizujemy nasz czas na miejscu i korzystamy z przejazdów superszybkimi pociągami-pociskami Shinkansen. Rozwijają prędkość nawet do 405 km/godzinę! Przemieszczamy się również metrem, kolejką, lokalnymi autobusami i promami. Dużo chodzimy (szczególnie po Tokio i Kioto)! Zabierz wygodne buty i przygotuj się na ciekawe rozmowy z miejscowymi. Lokalne środki transportu zbliżają, i to jak!

Koszt wyprawy z GlobTroperem

Cena wyprawy 8 800 PLN
Cena biletów lotniczych2 200 PLN - 2 800 PLN

Zasady płatności

I rata

Płatność po potwierdzeniu wyprawy

II rata

Płatność do 30 dni przed wyprawą

III rata

Płatność do 14 dni przed wyprawą

Cena obejmuje

 • Zakwaterowanie podczas całej wyprawy (łącznie 14 noclegów)
 • Częściowe wyżywienie:
  obiadokolacja i śniadanie podczas noclegu u mnichów na Koya-san
 • JR Pass na 14 dni (karta na nielimitowane przejazdy superszybkimi pociągami)
 • Wszystkie wymienione w planie wyjazdu transfery: metro, pociągi, autobusy, łodzie, promy
 • Udział we wszystkich wymienionych w planie atrakcjach
 • Zwiedzanie pól herbacianych z przewodnikiem oraz degustacja herbaty
 • Bilet wstępu do ogrodów Hamarikyu w Tokio
 • Bilet wstępu na sztukę w teatrze Kabuki
 • Opiekę doświadczonego, polskojęzycznego pilota, zakochanego w Azji
 • Koszty organizacyjne
 • Ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 100.000 euro, KR 6.000 euro, NNW 10.000 euro, BP 1.000 euro, OC 100.000 euro)
 • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • Gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • Podatek vat
 • Pakiet wyprawowy GlobTropera (koszulka, notes, długopis, pocztówki, worek sportowy)
 • Zdjęcia z wyjazdu

Cena nie obejmuje

 • Przelotu na trasie: Warszawa-Tokio-Warszawa (Jeśli chcesz, możemy pośredniczyć w zakupie biletów lotniczych. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.)
 • Biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie (bilet do teatru Kabuki i bilet wstępu do ogrodów Hamarikyu w Tokio są wliczone w cenę wyprawy) – możesz zdecydować, które z atrakcji zwiedzasz „od środka”, płacąc za bilet wstępu, a które wolisz pominąć (około 400 zł na cały wyjazd)
 • Atrakcji nieujętych w planie lub oznaczonych jako atrakcje dla chętnych/fakultatywne
 • Wydatków własnych
 • Wydatków związanych z pozostawieniem bagaży w przechowalni
 • Wyżywienia – poza wymienionym jako wliczone w cenę (minimum 120 zł/dzień)
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego (zakwaterowanie z innym uczestnikiem wyjazdu jest bez dopłaty)

Ważne informacje

 • Wszystkie miejsca, atrakcje są przez nas osobiście, wielokrotnie sprawdzone i specjalnie wyselekcjonowane. Starannie dobieramy miejsca noclegowe – to wszystko aby dbać o Wasze najlepsze podróżnicze doświadczenia i wspaniałe wspomnienia z wyjazdu ?
 • Zawsze gramy fair – nie musicie obawiać się ukrytych kosztów i niemiłych niespodzianek. Jesteśmy po to, byście cieszyli się bezpiecznymi i nie-zwykłymi podróżami.
 • Aby wjechać do Japonii potrzebujesz ważny paszport. Pamiętaj, że musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty POWROTU do Polski i powinien mieć przynajmniej 2 puste strony.
 • Nie potrzebujesz wizy do Japonii, do 90 dni pobytu (obywatele Polski).
 • Szczepienia – obowiązkowe: brak, zalecane: WZW B, błonica, tężec, odra, japońskie zapalenie mózgu, COVID-19. Więcej informacji o szczepieniach znajdziesz TUTAJ.
 • Minimalna liczba uczestników to 6 osób.
 • Bez dopłat dla singli – Podróżujesz samodzielnie? W GlobTroper nie musisz mieć pary, żeby wyruszyć w świat bez przepłacania. Poznaj ludzi, którzy pasjonują się tym, co Ty. Razem z nimi odkryjesz uroki wyprawy w pełni.
 • Pamiętaj, że jest to aktywna wyprawa trampingowa, co może wiązać się z niewygodami oraz spontanicznymi zmianami planów, jak na podróżnika przystało. Więcej informacji o tym, jak podróżujemy, znajdziesz TUTAJ.

Ubezpieczenie

Uczestnicy wypraw ubezpieczani są w TU EUROPA S.A. w ramach wariantu VIP na poniższe sumy:

 • KL – Koszty Leczenia – do 100.000 EUR
 • KR – Koszty Ratownictwa – do 6.000 EUR
 • NNW – Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków – do 10.000 EUR
 • BP – Bagaż Podróżny – do 1.000 EUR
 • OC – Odpowiedzialność Cywilna – do 100.000 EUR

Polisa zawiera rozszerzenie zakresu odpowiedzialności o:

 • choroby przewlekłe,
 • pokrycie kosztów leczenia, ratownictwa i transportu oraz pomocy w podróży, powstałych podczas podróży zagranicznej w wyniku zachorowania na COVID-19,
 • pokrycie kosztów zakwaterowania, wyżywienia  i transportu powrotnego do Polski ubezpieczonego w razie jego obowiązkowej kwarantanny lub izolacji związanej z COVID-19, zaleconej i zorganizowanej przez służby medyczne kraju będącego celem podróży w limicie do 2 000 euro.

Pobierz Ogólne Warunki Ubezpieczenia

Terminy wypraw

TerminCena wyprawyCena lotu 
NOWY TERMIN WKRÓTCE8 800 PLN2 200 - 2 800 PLNZgłoś się
Termin, który pasuje Tobie i Twoim znajomym (+48) 519 819 608 wyprawy@globtroper.pl

Zgłoszenie na wyprawę

Wypełnij krótki formularz widoczny poniżej. Po odebraniu Twojego zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą drogą elektroniczną w celu podpisania umowy.