Tajlandia

Na ostro i na słodko

Wyjazd z plecakiem po kolorowej i nie-zwykle różnorodnej Tajlandii, Krainie Uśmiechu. Odwiedzimy Tajlandię Północną – królestwo gór i backpackersów, kulturowe i historyczne centrum kraju, a także Tajlandię Południową wraz z jej rajskimi plażami i pięknymi wysepkami. Zobaczymy wspaniałe buddyjskie świątynie, w których unoszą się woń kadzidła i dźwięki mantry. Zanurzymy się w zapachach, smakach, kolorach lokalnych targowisk i aromatycznej tajskiej kuchni. W Parku Narodowym Khao Sok podziwiać będziemy piękno natury i egzotyczne zwierzęta. Wsłuchamy się w odgłosy dżungli i wybierzemy się na spacer przez las deszczowy. Nie zabraknie zwiedzania Miasta Aniołów – głośnego Bangkoku, który nigdy nie zasypia. Odpoczywać będziemy na urokliwych plażach w otoczeniu natury, gdzie zachwycimy się turkusowymi lagunami i okolicznymi wysepkami.

 • Zasmakujesz kuchni tajskiej w streetfoodowym wydaniu
 • Poznasz trzy oblicza Kraju Uśmiechu – górzystą północ, kulturowe centrum i rajskie południe
 • Odwiedzisz kolorowe, lokalne targowiska
 • Dowiesz się co kryje tajski uśmiech
 • Zgłębisz tajniki Buddyzmu
 • Odpoczniesz na rajskich plażach
 • Nie, nie będziesz przytulać słoni *

* Podróżujemy świadomie: nie uczestniczymy w atrakcjach z wykorzystaniem zwierząt

Noclegi w nie-zwykłych miejscach

1 noc w pływających domkach na jeziorze Chiao Lan, klimatyczne guesthouse’y i hotele butikowe!

Zwiedzanie świątyń

Odwiedzimy najważniejsze i najpiękniejsze świątynie kraju z różnych okresów historycznych. Niektóre wpisane na listę UNESCO!

Jedzenie

Najsmaczniejsza kuchnia w regionie (i nie tylko!). Każdego dnia będziemy próbować czegoś nowego korzystając z uroków street-food’u. To właśnie tam kryją się najbardziej intensywne aromaty!

Dzika natura

Najstarsza dżungla świata, egzotyczne zwierzęta i ciekawe rośliny, potężne wapienne klify, turkusowa woda i widoki zapierające dech w piersiach!

Plażowanie

Błogie lenistwo i relaks w cieniu palm. Odpoczniemy na białych plażach i w otoczeniu natury. Weź maskę do snorkelingu - będzie możliwość podglądania podwodnego świata!

Poznawanie kultury

Tajniki Buddyzmu, lokalne zwyczaje, miłość do króla, masaż tajski, trzecia płeć, uczta dla zmysłów – aromatyczne jedzenie!

Poznaj Tajlandię z GlobTroperem

Bangkok

Dwudziesta pierwsza pod względem wielkości metropolia świata, która potrafi oszołomić i wzbudzić zachwyt już od pierwszych minut pobytu w Azji. Bangkok nigdy nie zasypia. To właśnie tutaj zetkniemy się po raz pierwszy z tajską kulturą, historią, kuchnią i religią.

Wyjątkowe targi

Wybierzemy się na jedyne w swoim rodzaju lokalne, tajskie markety – raj dla zmysłów. Odwiedzimy pływające targi, gdzie towary wypełniają nie tylko stoiska, ale też są sprzedawane z wąskich, długich łodzi. Zajrzymy na nie-zwykły targ na torach kolejowych przez który kilka razy dziennie przejeżdża pociąg, a całe wydarzenie to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie.

Ayutthaya

Dawna stolica Tajlandii, Park Archeologiczny w 1991r. wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. To tutaj podziwiać będziemy piękno pozostałości wspaniałych budowli wielkiego Królestwa Ayutthaya. To niesamowite świadectwo historii, gdzie nadal żyje duch dawnej potęgi i świetności Tajlandii.

Chiang Mai

Stolica północy, ważne centrum religijne Krainy Uśmiechu, które wyróżnia się sielankową atmosferą i ciekawą kulturą. To właśnie tutaj zapoznamy się z tajską gościnnością i z tajnikami Buddyzmu, oddamy się masażom i zakupowemu szaleństwu na nocnych targach. Nie zabraknie zwiedzania pięknych świątyń.

Khao Sok

Prawdopodobnie najstarszy las deszczowy na świecie. Ogromna wspaniała dżungla z wielkim pięknym jeziorem w samym środku parku, gdzie oddamy się błogiemu relaksowi na łonie natury. Będziemy mieli możliwość obserwowania dzikich zwierząt i wybierzemy się na wyprawę do dżungli!

Region Krabi

Jeden z najpiękniejszych regionów Krainy Uśmiechu, pełen skał i wapiennych wzniesień. U wybrzeży Krabi zachwycimy się baśniowym pięknem plaż i okolicznych wysepek, błękitnymi lagunami i malowniczymi zatokami. Region słynie z leniwej atmosfery, ciekawych formacji skalnych oraz z życia podwodnego.

Plan wyjazdu

Bangkok  Chiang Mai Pai Tham Lod Cave Pai Chiang Mai Krabi Khao Sok Krabi Ao Nang – island hopping Bangkok Ayutthaya Damnoen Saduak, Maeklong Railway Market, Amphawa Bangkok

Noclegi i wyżywienie

Miejsca noclegowe wybieramy bardzo starannie, są czyste i położone w doskonałej lokalizacji. Śpimy w klimatycznych hotelach 2-3*, korzystamy też z gościny rodzinnych guesthouse’ów oraz hosteli. Podczas pobytu na jeziorze Chiao Lan warunki bardzo podstawowe, skromne, ale super klimatyczne (gwarantujemy, że zapamiętacie tę noc na długo!).

NoclegiRodzaj miejscaWyżywieniePokój
5 noclegówHotel 3*5 x śniadaniePokoje 2-osobowe z klimatyzacją i prywatną łazienką, basen
1 noclegChaty na jeziorze1 x śniadanie, 2 x obiad, 1 x kolacjaPokoje 2-osobowe z wiatrakiem, łóżka małżeńskie, wspólna łazienka
2 noclegiHotel 2*2 x śniadaniePokoje 2-osobowe z klimatyzacją i prywatną łazienką
4 noclegiGuesthousePokoje 2-3 osobowe z klimatyzacją i prywatną łazienką
2 noclegiHotel 3*2 x śniadaniePokoje 2-3 osobowe z wentylatorem i prywatną łazienką

Transport

Loty

Warszawa – Chopina

Bangkok – Suvarnabhumi

Pośredniczymy w zakupie biletów lotniczych. Wyszukujemy dla Was najbardziej korzystne cenowo połączenia, z możliwie jak najkrótszymi przesiadkami. Nie pobieramy za to żadnych dodatkowych opłat – płacisz faktyczną cenę biletu. Bilety zakupujemy dla wszystkich razem po potwierdzeniu grupy. Zostaniesz przez nas poinformowany o cenie biletów przed ich zakupem. Z Polski wylatujesz z pozostałymi uczestnikami. Bilet nie jest wliczony w cenę wyjazdu.

Po konsultacji z nami, możesz kupić bilety samodzielnie. Jeśli tylko chcesz, do miejsca docelowego możesz również dotrzeć z innego lotniska.

Transport na miejscu

Na miejscu będziemy podróżować lokalnymi środkami transportu. Riksze, taksówki, lokalne autobusy, łodzie, promy i… własne nogi nam niestraszne. Zabierz wygodne buty i przygotuj się na ciekawe rozmowy z miejscowymi! Lokalne środki transportu zbliżają, i to jak! Przed nami także przejazdy wygodnym, klimatyzowanym prywatnym mini van’em z lokalnym kierowcą. Nie zabraknie też przelotów wewnętrznych dzięki którym zmaksymalizujemy nasz czas na odkrywanie Krainy Uśmiechu.

Koszt wyprawy z GlobTroperem

Cena wyprawy3 090 PLN + 990 USD
Cena biletów lotniczych2 100 - 2 600 PLN

Zasady płatności

I rata

Płatność po potwierdzeniu wyprawy

II rata

Płatność do 30 dni przed wyprawą

III rata

Płatność do 14 dni przed wyprawą

Cena obejmuje

 • Zakwaterowanie podczas całej wyprawy (łącznie 14 noclegów)
 • Częściowe wyżywienie:
  11 śniadań + 2 obiady i 1 kolacja podczas wyprawy na jezioro Chiao Lan (napoje dodatkowo płatne)
 • Trzy przeloty wewnętrzne (z bagażem rejestrowanym do 20 kg): Bangkok-Chiang Mai, Chiang Mai-Krabi (może być bezpośredni lub z przesiadką w Bangkoku), Krabi-Bangkok
 • Wszystkie wymienione w planie wyjazdu transfery: taksówki, riksze, pociągi, autobusy, pick-upy, łodzie, promy, prywatny mini van z kierowcą
 • Udział we wszystkich wymienionych w planie atrakcjach
 • Bilet wstępu do Parku Narodowego Khao Sok
 • Opiekę lokalnego przewodnika podczas całej wyprawy na jezioro Chiao Lan, podczas trekkingu i podczas nocnego spaceru w Parku Narodowym Khao Sok
 • Opiekę doświadczonego, polskojęzycznego pilota, zakochanego w Azji
 • Koszty organizacyjne
 • Ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 100.000 euro, KR 6.000 euro, NNW 10.000 euro, BP 1.000 euro, OC 100.000 euro)
 • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • Gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • Podatek vat
 • Pakiet wyprawowy GlobTropera (koszulka, notes, długopis, pocztówki, worek sportowy)
 • Zdjęcia z wyjazdu

Cena nie obejmuje

 • Przelotu na trasie: Warszawa-Bangkok-Warszawa (Jeśli chcesz, możemy pośredniczyć w zakupie biletów lotniczych. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.)
 • Biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie – możesz zdecydować, które z atrakcji zwiedzasz „od środka”, płacąc za bilet wstępu, a które wolisz pominąć (około 100 USD na cały wyjazd)
 • Atrakcji nieujętych planie lub oznaczonych jako atrakcje dla chętnych/fakultatywne
 • Wydatków własnych
 • Wyżywienia – poza wymienionym jako wliczone w cenę (minimum 150 USD na cały wyjazd)
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego (zakwaterowanie z innym uczestnikiem wyjazdu jest bez dopłaty)

Ważne informacje

 • Wszystkie miejsca, atrakcje są przez nas osobiście, wielokrotnie sprawdzone i specjalnie wyselekcjonowane. Starannie dobieramy miejsca noclegowe – to wszystko aby dbać o twoje najlepsze podróżnicze doświadczenia i wspaniałe wspomnienia z wyjazdu ?
 • Zawsze gramy fair – nie musisz obawiać się ukrytych kosztów i niemiłych niespodzianek. Jesteśmy po to, byś cieszył się bezpiecznymi i nie-zwykłymi podróżami.
 • Aby wjechać do Tajlandii potrzebujesz ważny paszport. Pamiętaj, że musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty POWROTU do Polski i powinien mieć przynajmniej 2 puste strony.
 • Nie potrzebujesz wizy do Tajlandii, do 30 dni pobytu (obywatele Polski).
 • Szczepienia – obowiązkowe: brak, zalecane: WZW A, WZW B, dur brzuszny, błonica, tężec, polio, wścieklizna, COVID-19. Więcej informacji o szczepieniach znajdziesz TUTAJ.
 • Minimalna liczba uczestników to 6 osób.
 • Bez dopłat dla singli – Podróżujesz samodzielnie? W GlobTroper nie musisz mieć pary, żeby wyruszyć w świat bez przepłacania. Poznaj ludzi, którzy pasjonują się tym, co Ty. Razem z nimi odkryjesz uroki wyprawy w pełni.
 • Czasami konfiguracja łóżek w Tajlandii jest ograniczona – może się zdarzyć, że zostaniesz zakwaterowany w pokoju z jednym, dużym łóżkiem z innym uczestnikiem wyjazdu tej samej płci. Staramy się rezerwować pokoje z osobnymi łóżkami, w niektórych miejscach jest to jednak niemożliwe.
 • Pamiętaj, że jest to wyprawa trampingowa, co może wiązać się z niewygodami oraz spontanicznymi zmianami planów, jak na podróżnika przystało. Więcej informacji o tym, jak podróżujemy, znajdziesz TUTAJ.

Ubezpieczenie

Uczestnicy wypraw ubezpieczani są w TU EUROPA S.A. w ramach wariantu VIP na poniższe sumy:

 • KL – Koszty Leczenia – do 100.000 EUR
 • KR – Koszty Ratownictwa – do 6.000 EUR
 • NNW – Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków – do 10.000 EUR
 • BP – Bagaż Podróżny – do 1.000 EUR
 • OC – Odpowiedzialność Cywilna – do 100.000 EUR

Polisa zawiera rozszerzenie zakresu odpowiedzialności o:

 • choroby przewlekłe,
 • pokrycie kosztów leczenia, ratownictwa i transportu oraz pomocy w podróży, powstałych podczas podróży zagranicznej w wyniku zachorowania na COVID-19,
 • pokrycie kosztów zakwaterowania, wyżywienia  i transportu powrotnego do Polski ubezpieczonego w razie jego obowiązkowej kwarantanny lub izolacji związanej z COVID-19, zaleconej i zorganizowanej przez służby medyczne kraju będącego celem podróży w limicie do 2 000 euro.

Pobierz Ogólne Warunki Ubezpieczenia

Terminy wypraw

TerminCena wyprawyCena lotu 
NOWY TERMIN WKRÓTCE3 090 PLN + 990 USD2 100 - 2 600 PLNZgłoś się
Termin, który pasuje Tobie i Twoim znajomym (+48) 519 819 608 wyprawy@globtroper.pl

Zgłoszenie na wyprawę

Wypełnij krótki formularz widoczny poniżej. Po odebraniu Twojego zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą drogą elektroniczną w celu podpisania umowy.